ÇMG, Brezilya Küresel Medya Grubu ile işbirliğini derinleştiriyor

20191113110202350_88769.png

Çin Medya Grubu (ÇMG), Latin Amerika’nın en büyük medya grubu konumundaki Brezilya Küresel Medya Grubu ile işbirliği muhtırası imzaladı.

Önceki gün imzalanan muhtıraya göre iki taraf dizi, spor ve eğlence programları ile 5G gibi alanlarda işbirliği yapacak.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı Başkan Yardımcısı Shen Haixiong önceki gün Rio de Janeiro kentinde Brezilya Küresel Medya Grubu Başkanı Roberto Marinho ile bir araya geldi.

Aynı zamanda Çin Medya Grubu Başkanlığı görevini de üstlenen Shen Haixiong, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in BRCS Zirvesi’ne katılmasının, Çin-Brezilya dostluğu ile ekonomik ve kültürel işbirliğinin derinleşmesine yeni dinamizm katacağına işaret etti.

Çin-Brezilya işbirliğinin, Güney-Güney İşbirliği’ne örnek oluşturduğunun altını çizen Başkan Shen, Brezilya Küresel Medya Grubu ile haber kaynakları paylaşımının yanı sıra program değişimi yapıp, ortak yapımlara imza atmaya ve 4K/8K ile 5G teknolojilerinin uygulamasında derin işbirliği kurmaya hazır olduklarını belirtti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum