Çinli uzay bilimcilerin başarıları, Hong Konglu gençleri yüreklendiriyor

rBABDGDT99CATzDnAAAAAAAAAAA28.640x358.jpeg

Uzay alanında çalışan Çinli bilim insanlarının araştırma ruhu ve kaydettikleri başarılar, gençleri bu alanda çalışmaya yüreklendiriyor, onların vatanseverlik duygularını ateşliyor.

Uzun Yürüyüş, Shenzhou, Beidou, Tianwen ve Chang’e gibi Çin’in önemli uzay projelerinde görev alan bilim insanlarından oluşan heyet, önceki gün Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ne ulaşarak 5 günlük resmi ziyaretine başladı.

Hong Kong’daki çeşitli çevreler, heyeti sıcak bir şekilde karşıladı. Heyet, Hong Konglu gençlerle yüz yüze görüşmeler yaptı ve gençler tarafından alkışlarla karşılandı.

Gençler, Çinli uzay bilimcilerle temaslarından büyük memnuniyet duyduklarını, onların başarılarının son derece teşvik edici olduğunu dile getirdi.

Hong Kong Politeknik Üniversitesi Toprak Ölçümü ve Coğrafi Bilişim Bölümü’nde okuyan Li Zhaojin, “Önceki nesil uzay uzmanlarının hikâyeleri, bana büyük cesaret veriyor. Önümüzdeki günlerde öğrendiğim teorileri etkin şekilde pratiğe dökeceğim, vatanımızın uzay çalışmalarına kendimce katkı sağlayacağım. ”diye konuştu.

Hong Kong Üniversitesi öğrencisi Cai Yixi, seçkin Çinli uzay bilimcilerle temas etmekten büyük sevinç duyduklarını ve onlardan çok şey öğrendiklerini kaydetti.

Yorumlar

yorum