Çinli sözcü: Fuara katılan AB ülkeleri memnun dönecek

6ce325aa-7705-11e9-933d-71f872cf659b_image_hires_161048.jpg

Avrupa Birliği’nin Çin Delegasyonu tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada, Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın AB üyesi ülkeler ve AB işletmelerine yeni ticari fırsatlar sağlamasını olumlu karşıladıklarını belirtildi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Çin’in fuara katılacak Avrupa ülkeleri ve işletmelerinin memnun dönecekleri inancında olduğunu söyledi.

Alınan bilgilere göre, 17 Avrupa ülkesi, bu dönemki ithalat fuarı kapsamındaki devlet sergilerine katılacak. Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Yunanistan bu seneki fuara konuk ülke sıfatıyla katılacak. Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve İsviçre’den fuara katılan işletmeler, fuardaki alanları açısından ilk 10 sırada yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Geng Shuang, bugün düzenlenen olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada, “taahhütleri yerine getirmek, Çin’in uluslararası toplum ve yabancı işletmelere sorumlu davranmasının yansıması olduğu gibi, aynı zamanda ekonominin kaliteli gelişmesinin hızlandırılması, dışa açılan yeni bir durumun yaratılması ve halkın yaşam seviyesinin sürekli yükseltilmesi için bir iç talep sayıldığını ifade etti. Sözcü, İtalat Fuarı’nın bir kez daha düzenlenmesi, Çin’in piyasayı dünyaya açmasının geçici bir çözümü değil, tüm dünya ve geleceğe yönelik, ortak kalkınmanın geliştirilmesini amaçlayan uzun vadeli bir seçenektir.” diye konuştu.

Sözcü Geng, dünyadaki iki önemli ekonomi topluluğu ve dünya istikrarını sağlayan iki güç olan Çin ve AB’nin çok taraflılık ve dışa açılan dünya ekonomisinin korunması ile korumacılık ve tek taraflılığa karşı çıkma konusunda geniş kapsamlı fikirbirliğine sahip olduklarını da vurguladı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum