Çin’in En Büyük Şirketlerinden Wanda, Mar Yapı ile Türkiye’ye geldi

20170227184630928_68995.gif

Lüks otel zincirini de bünyesinde barındıran Çin’in en büyük şirketlerinden Wanda Group ile Mar Yapı arasındaki stratejik iş birliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul için imzalar atıldı. Çin’in en büyük ticari kuruluşlarından Wanda Group ile Mar Yapı arasında stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Wanda Group’un teknolojiden turizme, finanstan gayrimenkule kadar geniş faaliyet alanlarındaki yatırımlarında Türkiye’de Mar Yapı’yı stratejik ortak olarak konumladığı iş birliği kapsamında Wanda’nın ilk yurt dışı oteli İstanbul’da açılacak.

Wanda Vista İstanbul projesinin Şanghay’daki imza töreni öncesinde Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Çin’in en büyük girişimcisi olan Wanda Group Başkanı Wang Jianlin ile grubun Pekin’deki merkezinde bir araya geldi.

Görüşmede Wanda ile Mar Yapı arasında turizm sektörü dışındaki faaliyet alanlarında da ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabık kalınırken, e-ticaret ve grubun sahip olduğu diğer markalarla ilgili adımlar atılması kararlaştırıldı.

İki grup arasındaki iş birliğinin ilk adımı olan Wanda Vista İstanbul, 2018 yılında faaliyete geçecek. Wanda Vista İstanbul, 150 odalı bir otel olarak hizmet vermenin yanı sıra yine otel binası içinde yer alan 300 rezidans dairesinin de işletmesini üstlenecek.

“İlk yurt dışı otelimizi İstanbul’da açıyoruz”

Wanda Hotels&Resorts Başkanı Qian Jin, imza töreninde yaptığı konuşmada, Wanda Vista markasına ait ilk yurt dışı otelini İstanbul’da açacaklarını bildirdi.

Jin, Mar Yapı ile ortaklıklarının Çin’den dünyaya açılan uluslararası bir otel yönetimi şirketi olma hedefleri doğrultusunda önemli bir kilometre taşı olduğuna inandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Mar Yapı gibi prestijli bir şirketle çalışmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul’da 150 lüks misafir odası ve suitlere sahip Wanda Vista İstanbul otelimize ek olarak 300 odalı Wanda Vista Residence da faaliyete geçecek. Otelimiz, lokasyon olarak en büyük alışveriş merkezlerinin yer aldığı, havaalanı yakınında yoğun bir iş merkezinde yer alıyor. Burada Çin’in yerel kültürel unsurlarıyla bezenmiş Wanda Vista servisini sunacağız. Mar Yapı ile el ele hayata geçireceğimiz Wanda Vista İstanbul, geleneksel Çin estetiğini ve misafirperverliğini yansıtan konseptiyle Türkiye’nin en lüks oteli olacak.”

“Bir projeyle bırakmayız, devamı gelecektir”

Bir Türk olan Wanda Hotels&Resorts Genel Müdür Yardımcısı Eddy Tiftik’e güvendikleri için onun Mar Yapı ve projesinde gördüğü potansiyeli önemseyerek bu ortaklığa karar verildiğini anlatan Jin, “Bir projeyle bırakmayız, devamı gelecektir. Türkiye’deki potansiyeli görüyoruz. Bu bir başlangıç. Türkiye’yi tanıtıp bu yolla bir kapı açmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye daha fazla Çinli turist için bir destinasyon olacak”

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ise kendilerine gayrimenkul sektöründe ulusal ve uluslararası ölçekte en iyilerle çalışma ve Türkiye’deki en nitelikli projeleri geliştirme hedefini koyduklarını, bugün Wanda Hotels&Resorts’u yanlarında görmekten mutlu olduklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın turizm sektörü için başlattığı “Komşunu Al Gel” kampanyasına değinen Özkök, “Cumhurbaşkanımız ‘Komşunu al gel.’ demişti. Biz Çinlileri aldık geldik.” dedi.

Wanda Vista İstanbul için Çinlilerden ön talep toplanmaya başladığını aktaran Özkök, “Çinlilere ev satacağız. Wanda Vista İstanbul’un 150 milyon dolarlık bir değer oluşturacağını düşünüyoruz. Otel açıldıktan sonra Çin’de büyük bir reklam kampanyası başlayacak. Türkiye daha fazla Çinli turist için bir destinasyon haline gelecek. Türkiye’ye kazandırmak istiyoruz. Otel yatırımlarımızı artırıp ileride halka açılmayı düşünebiliriz.” ifadelerini kullandı.

“Bu iş birliği daha parlak fırsatların yolunu açacak”

Türkiye’nin Şanghay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı ise iki ülke arasında kültürel ve ticari ilişkilerin gelişimine katkıda bulunacak anlaşma töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Wanda Group ve Mar Yapı gibi Türkiye ve Çin’in iki önemli şirketi arasındaki stratejik ortaklık anlaşmasının türünün ilk örneği olduğunu vurgulayan Angılı, “Bunun yeni iş birliği ve daha parlak fırsatların yolunu açacağına eminim. İki şirketi birlikte yürüme vizyonları için tebrik ediyorum. Aynı parlak vizyonun Türkiye-Çin ilişkilerinin geleceğini de şekillendireceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum