Çin Medya Grubu’nun videoları Japonya’da yayınlandı

news_240f4dc301e90b8d6b4b3d23182f90ef-750X422.jpg

Çin Medya Grubu tarafından üretilen farklı video programları, Japonya’daki bazı ana akım medya platformlarında yayınlandı.

Yayınlar, G20 zirvesi için Osaka’da bulunan Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in Japon Başbakanı Shinzo Abe ile görüştüğü gün paylaşıldı.

Japonya’nın en eski özel TV şirketi NTV, Çin Medya Grubu ile ortaklaşa gerçekleştirdiği özel bir saatlik program yayınladı. Program, cumhurbaşkanının geleneksel Çin kültürünü ve devlet yönetimi hakkındaki düşüncelerini derinlemesine anlattığını gösteren “Xi tarafından Alıntılanan Klasikler” dizisinin Japonca versiyonunu içeriyor.

Çin Medya Grubu ile Japon medya kuruluşu Mainichi, Çinli ve Japon gençler arasında kültürel değişim etkinlikleri içeren iki özel televizyon programında birlikte çalıştı. Mainichi TV’de mevcut olan programlar, medyanın iki halk arasındaki dostluğu teşvik etmesinde oynayabileceği olumlu rolü ortaya koyuyor.

G20 zirvesinde Çin Medya Grubu’nun video ürünü olan Beijing Selfie Journal, hem Osaka’daki kablolu TV kanalında hem de Japonya’nın en büyük TV yapım şirketi olan Yoshimoto Kogyo Co’nun mobil satış noktasında tanıtılacak.

Bununla birlikte Japon Buzz Video, Çin Medya Grubu tarafından üretilen “G20’nin Önemli Bölümleri”, “Osaka İzlenimleri” ve “G20 Sıcak Noktaları” isimli üç kısa videonun tanıtımını yaptı.

CRI Türkçe

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum