30 milyon kişi Wuhan hastanelerinin inşa sürecini canlı izliyor

20200129155333534_57203.jpg

Çin’de yeni korona virüsü salgınından en ağır şekilde etkilenen Wuhan kentinde daha uygun tedavi koşulları sağlamak amacıyla iki hastane inşa ediliyor. İnternette canlı yayınlanan inşa süreci, 30 milyon kişi tarafından izleniyor.

23 Ocak ve 25 Ocak’ta inşaları başlatılan Huoshenshan ve Leishenshan isimli iki hastanenin, tamamlandıktan sonra ağırlıklı olarak korona virüsü bulaşan hastaları kabul etmesi bekleniyor.

Hastanelerin inşasıyla ilgili canlı yayın Çin Medya Grubu (ÇMG) tarafından geliştirilen Yangshipin (Merkezi Video Platformu) adlı video uygulaması üzerinden yapılıyor.

Eğlence veya haber yayınlarından farklı olarak bu kez canlı yayında ne seslendirme, ne da arka plan müziği bulunuyor. Yine de canlı yayın milyonlarca izleyicinin dikkatini çekiyor. Yorum bölümünde büyük bir ciddiyetle istişarelere girişen izleyiciler, inşaatta bulunan üç aracı yorumlarında rengine göre “küçük kırmızı”, “küçük sarı” ve “küçük mavi” isimleriyle anıyor.

Hastanelerin inşa sürecini canlı yayınlamanın, salgın nedeniyle evinden çıkmak istemeyen kişilerin endişelerini azalttığı ve salgın tehlikesinin giderileceği yönünde ümit aşıladığı belirtiliyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum