KYK burs ve yurt başvuruları hangi tarihte, ne zaman başlayacak?

5a0d3969ae78490a247d8e9f.jpg

KYK yurt ve burs başvuruları önümüzdeki günlerde başlayacak. e-Devlet aracılığıyla da yapılabilecek başvurularla ilgili detaylar kısa süre içerisinde netleşecek. Peki, Kredi Yurtlar Kurumu burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve yurt başvuruları için geri sayım devam ediyor. Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs ve yurt desteği alacak öğrenciler için süreç önümüzdeki günlerde başlayacak. İşte başvurularla ilgili bilinmesi gereken bazı detaylar…

Kredi ve burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak. Geçtiğimiz yıllara bakıldığında KYK burs ve öğrenim kredileri başvuruları, ekim ayının ilk haftalarında başlıyor.

YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt başvurularının, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınması bekleniyor. KYK’nın 2019-2020 eğitim öğretim yılı için yurt başvurularını alacağı tarihe ilişkin net bir bilgi yok ancak başvuruların, eylül ayının ilk haftası başlayacağı tahmin ediliyor.

KYK’nın yurt ve burs başvuruları hakkında resmi bir açıklama ya da gelişme olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

KYK BURSU NE KADAR OLACAK?

KYK burs ve kredileri, lisans öğrencileri için geçtiğimiz yıl 500 lira olarak belirlenmişti. Bu rakam her yıl belirli düzeyde arttırılmakta olduğu için bu sene 600 lira civarına yükselmesi bekleniyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum