Hollanda’da başvurulabilecek burslar

hollanda.jpg

Hollanda uluslararası öğrenciler için son derece ilgi çekici bir ülkedir. Öğrenim masraflarının diğer ülkelere kıyasla daha düşük olması da ülkeyi daha cazipleştirmektedir. Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrenciler, Hollandalı öğrencilerle aynı okul ücretlerini ödemektedir ve aynı destek fırsatlarına sahiptir. Avrupa Birliği ülkelerinden olmayanlar için de farklı burs ve finansal destek seçenekleri bulunmaktadır.

2018-2019 yurtdışı eğitim başvuruları başladı. Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya ya da Yeni Zelanda’da eğitim almak isterseniz şimdi tam zamanı! Yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz kişisel tavsiye almak için tıklayın.

Hollanda Burs Programları (NFP)

Hollanda Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen, bu program yetenekli çalışanların eksiklerini gidermeyi amaçlar. Program, en az 3 yıl alanında deneyimli çalışanların belirli bilgi ve beceriler kazanmalarına imkân tanır, ardından bu kişiler çalıştıkları kuruluşları geliştirmeye ve güçlendirmeye katkı sağlayabilir.

Finansal destek koşullarını yerine getirebilmek için işvereniniz tarafından aday gösterilmeniz ve ayrıca ya 9-24 ay süren İngilizce bir yüksek lisans programına, kısa süreli (2-52 hafta) bir İngilizce Dil programına (bazı durumlarda Fransızca dil programı) veya bir kısmı Hollanda’da bir kısmı kendi ülkenizde tamamlanacak olan bir doktora programına kabul edilmiş olmanız gerekecektir.

Başvuru yapanların, Hollanda’da öğrenim süreçlerinde ev sahibi kurum içerisinde geliştirmeyi umdukları becerilere dair ihtiyaçlarını açık bir şekilde kanıtlamaları gerekecektir. Öğrenim programınızı tamamladıktan sonra işvereninizle bağınızı sürdürmeniz ve bu becerileri uygulamaya koymanız gerekir.

Kazanılan burs öğrenim süreciniz boyunca devam eder ve öğrenim harçlarınızı, vize masraflarını, seyahat masraflarını, sağlık sigortası masraflarını ve Doktora araştırmalarınıza ilişkin tüm masrafları karşılar.

Amsterdam Mükemmellik Bursları (AES)

Amsterdam Üniversitesi’nde Hukuk, İktisat, İşletme, Fen, İletişim, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler alanlarında Doktora programlarına kabul edilen AB ülkeleri dışında olan öğrenciler bu bursa başvurabilir.

Başvuru yapabilmek için öğrenciler, Lisans programlarında ilk %10 içerisinde yer almalıdır ve seçtikleri programda neden öğrenim görmek istediklerini ve tamamladıkları gönüllülük ve toplum çalışmalarının detayları açıklayan kişisel bir yazının yanı sıra 2 referans mektubu sunmaları gerekir. Aynı zamanda ya IELTS sınavından 7.0 almaları ya da TOEFL sınavından genel olarak en az 100 puan (her bir kısımdan en az 22) almaları gerekir.

 

Kaynak: AB-ilan

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum