Başkan Karaosmanoğlu, Fen Laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi

baskan-karaosmanoglu-fen-laboratuvarinin-acilisini-gerceklestirdi_1242827.jpg

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Mustafa Paşa Ortaokulu’nda “Deneyerek Öğreniyorum” projesi kapsamında yapılan Fen Laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi.

Ziyaret ve açılışta okul müdürü Seyfettin Bozçalı’dan eğitimle alakalı detaylı bilgi alan Karaosmanoğlu, öğrencilerle olan sohbet toplantısında, “Türkiye daha çok zenginleştikçe çok daha güzel projeleri hayata geçireceğiz” diyerek şunları kaydetti: “Türkiye zor bir coğrafyadadır. Düşmanları her türlü adımı atmaktan çekinmeyen bir coğrafyanın üzerinde yaşıyoruz. Vatanımız bizimdir ve ebediyete kadar da bizim kalacaktır. Bunu kabullenmekte zorlandıkları aşikârdır. Ancak onların kurduğu tuzaklara düşmemek için çocuklarımızı ve gençlerimizi güzel yetiştireceğiz. Türkiye’yi yıkmak isteyenler başarılı olamayacaklar Allah’ın izniyle. Bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkacağız. Bu laboratuvarları çocuklarımızın daha donanımlı yetişmesi için yaptık. İnşallah bilim insanları olacaklar ve Aziz Sancar gibi bizleri gururlandıracaklar.”

Açılışın ve öğrencilerle olan birlikteliğinin ardından atölyelerdeki gençlerin çalışmalarını izleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin savunma sanayinde ABD’ye ve batı ülkelerine bağımlı olduğu günler inşallah geride kalıyor. İstediğimiz silahı ’Kongre müsaade etmiyor’ cevabı ile karşılaşarak alamadığımız o günler artık kendi üretimimizle geride kaldı. Ama kötü komşu bizi ev sahibi yaptı. Türkiye’nin şu anda silahlı ve silahsız insansız hava araçları ile zırhlı araçlarını kendisinin yaptığını, tanklarını yapmaya başladığını ve artık savunmadaki ihtiyaçlarının büyük bir kısmını kendi ürünlerimizle karşılaştığımız günlere kavuştuk. Ülkemiz geldiği yer itibariyle, kimsenin yurt dışına gittiğinde daha fazla imkana, daha fazla fırsata, daha fazla desteğe kavuşamayacağını görüyoruz. İşte bu geldiğimiz noktanın devamı için okullarımıza bu gibi yatırımlarla çocuklarımıza ve gençlerimize güzel imkanlar sunuyoruz” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum