Almanya Başbakanı Angela Merkel neden titriyor?

5d14befc2af10717003649fe.jpg

Almanya Başbakanı Angela Merkel yine titrerken görüntülendi. Merkel geçtiğimiz günlerde de Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’i karşılama töreni sırasında baştan aşağı titrerken görülmüştü.

Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile yaptığı basın toplantısı esnasında yine titredi. Steinmeier’in yanında duran Merkel’in Cumhurbaşkanı’nın konuşma yaptığı sırada şiddetli bir şekilde titrediği görüldü.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’i karşıladığı törende de Merkel şiddetli olarak titremişti. Merkel kontrolsüzce titremesini soran basın mensuplarına susuzluktan olduğunu ve en az 3 bardak su içtikten sonra normale döndüğünü açıklamıştı. Merkel’in yeniden titremeye başlaması ciddi bir sağlık sorunu olup olmadığı sorularını yeniden akıllara getirdi.

Olayla ilgili açıklamada bulunan İngiliz doktor Mike Fitzpatrick ilk titreme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bazen insan vücudu enfeksiyon kaptığında böyle istemsizce titreyebilir. Bir enfeksiyon olabileceğini düşünüyorum. Susuz kalmaktan bahsetmişler ama öyle olduğunu hiç sanmıyorum. Su kaybı olduğunda insanlar böyle titremez” ifadelerini kullanmıştı.

Merkel’in sözcüsü ise Merkel’in sağlık durumunun iyi olduğunu ve planlandığı gibi G-20 Zirvesi’ne katılacağını bildirdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum