Washington sahte CV skandalıyla çalkalanıyor!

5dcbd155bf2144233c9207c4.jpg

ABD, Dışişleri Bakanlığı Çatışma ve İstikrar Operasyonları Bürosu’nda bakan yardımcısı olarak atanan Mina Chang skandalını konuşuyor.

ABD, Dışişleri Bakanlığı’nda üst düzey yetkili olan çalışan Mina Chang’ın CV’sinde okumadığı yerlerde okumuş gibi gösterdiği ortaya çıktı. Washington’da deprem etkisi yaratan olayı ise NBC ortaya çıkardı.

Business Insider’ın haberine göre, Chang geçtiğimiz Nisan ayında Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Çatışma ve İstikrar Operasyonları Bürosu’nda bakan yardımcılığına yükseldi. Ancak Chang’ı araştıran NBC şaşırtan sonuçlara ulaştı.

İddialara göre Chang CV’sine Harvard’da da okuduğunu yazdı. Ancak üniversite yetkilileri Chang’ın yalnızca 7 haftalık bir kursa gittiğini ve bunun sonucunda herhangi bir sertifika da almadığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’nda yer alan biyografisine göre Chang, Ordu Savaş Koleji’ndeki bir programdan mezun da oldu. Ancak yine üniversite yetkilileri, mezun olduğunu iddia ettiği programın yalnızca dört günlük bir ulusal güvenlik semineri olduğunu belirterek Chang’ı yalanladı.

Chang, görev yaptığı ‘Linking The World’ kuruluşunda onlarca ülkede okullar inşa ettiği iddia etti. Ancak STK ile konuşan NBC bunun gerçek olmadığını ortaya çıkardı. Bununla da yetinmeyen Chang, 2007 yılındaki bir röportajında TIME dergisine kapak olduğunu iddia etti. Ancak TIME yetkilileri Chang’ın hiçbir şekilde daha önce dergide yer almadığını duyurdu.

Gelişmeler Washington’da adeta deprem etkisi yaratırken Chang’ın ortaya çıkan bu kadar yalana rağmen hala üst düzey görevde olması halkın büyük tepkisini çekti. Sosyal medyadan pek çok kişi Chang’a tepki gösterirken genç kadın Instagram’daki paylaşımlarının altına yapılan yorumlara kısıtlama getirdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum