Trump’tan 94. yaşındaki eski ABD lideri Carter’a tepki: Berbat bir başkandı

1561812552712-jimmy-carter-donald-trump.jpg

ATLANTA, GA - AUGUST 20: Former President Jimmy Carter discusses his cancer diagnosis during a press conference at the Carter Center on August 20, 2015 in Atlanta, Georgia. Carter confirmed that he has melanoma that has spread to his liver and brain and will start treatment today. (Photo by Jessica McGowan/Getty Images)HEMPSTEAD, NY - SEPTEMBER 26: Republican presidential nominee Donald Trump waves after the Presidential Debate with Democratic presidential nominee Hillary Clinton at Hofstra University on September 26, 2016 in Hempstead, New York. The first of four debates for the 2016 Election, three Presidential and one Vice Presidential, is moderated by NBC's Lester Holt. (Photo by Drew Angerer/Getty Images)

ABD Başkanı Donald Trump, 94 yaşındaki eski ABD lideri Jimmy Carter’ın kendisinin Rusya’nın müdahalesi sayesinde Oval Ofis’e geldiğini söylemesine tepki gösterdi.

Japonya’nın Osaka kentinde gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trump, Carter için “Bakın, o iyi bir insandı. Berbat bir başkandı. Bir Demokrattı. Bu onların ağzı. O Demokratlara sadık” dedi ve ekledi; “Herkesin anladığı gibi ben kendi sayemde kazandım, Rusya’nın yardımıyla değil”.

Carter, Virginia’da yaptığı konuşmada “Rusya’nın 2016 seçimlerine müdahale ettiğinden şüphem yok” demişti.

Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Mueller Raporu’nun” açıklanmasının ardından ilk kez bu hafta sonu G20 zirvesinde bir araya geldi. Trump, Putin’e şakalaşarak “Seçimlerimize müdahale etme” dedi.

Özel Yetkili Savcı Mueller, Trump’ın 2016 seçim kampanyasında çalışanların Rusya ile bağlarını inceliyordu. Mueller raporunun sonuçlarında direkt olarak bir kanıt sunmamış, Trump’ın kesin olarak “suçlu veya suçsuz” olduğu hakkında bir karar bildirmemiş ve buna Kongre’nin karar vermesi gerektiği sonucuna varmıştı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum