“Trump’ın Erdoğan’la yaptığı görüşme esir alındığımızı ortaya koydu”

1035719137.jpg

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuşuyor.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Muhteremlerin sinirini bozuyorsunuz. Ondan sonra uykuları kaçıyor. Yazıktır sinirlerini bozmayın. Kumpas davalarının savcısı olmakla övünenleri bir kez daha Allah’a havale ediyorum. Bu vesile ile Ergenekon kepazeliği sonucunda beraat eden tüm mağdurlara geçmiş olsun diliyorum.

– Ülkemiz yepyeni bir dönemi eski ve büyüyen sorunlarla karşılıyor. Zaman zaman devletlerin sorunları olur fakat bu kez yaşananlardan ve sonuçlarından ders çıkarmayan, aynı hatalara tekrar düşen bir iktidar var.

– Dünya birkaç gündür G-20 zirvesini konuşuyor. Türk milletine bambaşka bir hikaye anlatılıyor. Trump bizi seviyor, yaptırım olmayacak manşetlerine inanmayın. Türkiye’ye tezgah hazırlayanlara karşı elbette devletimizin yanındayız ancak düne kadar düşman olan Trump’ı cici çocuk ilan eden medyaya bakmayın. Trump’ın Erdoğan’la yaptığı görüşme esir alındığımızı ortaya koydu.

– Elimizde sadece Erdoğan’ın “Yaptırım izlenimi almadım” açıklaması var. Sürekli herkes tarafından kandırılan Erdoğan, içine çekildiği durumun farkında değil.

– Anlaşılıyor ki S-400’ler alınsa bile bir depoda küflenmeye terk edilecek. Vatandaşın parasıyla gıcır gıcır patriotlar alınmaya devam edilecek. Bir silah satma yarışının aktörü oldu çıktı Sayın Erdoğan. Libya’da olanlar iktidarın yaşananlardan ders çıkarmadığının bir başka kanıtı. İktidar Suriye’deki hatalarını daha küçük ölçekte Libya’da tekrar ediyor. 6 vatandaşımız Libya’da çatışan grupların eline rehin edildi.

– Erdoğan’ı kimler nasıl ikna etti anlamakta zorlanıyorum. Erdoğan’ın yakın çevresi ve ortağı tarafından oyuna getirildiğini düşünüyorum. Birileri size tek adam rejimine ikna etti, nefsinize iyi geldi, peki sonuç ne odlu? Şimdi her yanlış kararın bizzat siyasi sorumluluğu değil misiniz? Herkes kenara çekiliyor, siz ortada dört dönüyorsunuz. İktidar nimetleriyle onlar gününü gün ederken siz yalnız kalıyorsunuz. AK Parti ile Saray’ın arasına fersah fersah mesafe girdi. Bunların faturası hep size kesiliyor. Kendiniz ettiniz, kendiniz buldunuz.

– Millet ortak akıl, rasyonel yönetim istiyor. Siz her şeyi biliyor gibi davranıyorsunuz, millet israf olmasın istiyorsunuz. Siz 300 araba ile gezip Saray’ın masraflarını büyütüyorsunuz, varınızı yoğunuzu o 5 müteahhitin önüne seriyorsunuz. Yapmayın, Türkiye’ye daha fazla eziyet etmeyin. Sizi bu makama getiren milletinize karşı duyarlı davranın.

– Milletle inatlaşmaya devam ediyorlar. Sandıkta başaramadıklarını vesayetle yapmaya başlıyorlar. Belediye başkanlarının yetkilerini alıyorlar. Millet ehil olanı seçmedi demek bildiğiniz cunta kafasıdır. Milletin iradesini beğenmeyen bir yönetim olamaz.

– Sayın Erdoğan’a bir kez daha hatırlatıyorum; siz kendinizi millete anlatamadığınız için değil, milleti anlamadığınız için yenildiniz. Siz yandaş medyanız ile millete sesinizi duyurdunuz ama milletin feryadını duymadınız. Milletle aranıza 300 araba, 1100 odalı Saray oldukça milletten uzaklaşırsınız. Saray’la saadet olmaz. Saray öyle bir paralel evrendir ki sandıktaki mesajı bile anlayamazsınız. Türk milletinin kararına saygı duyun, vesayet girişimlerine son verin.

‘GRUP TOPLANTILARINI İYİCE DEDİKODU SEANSLARINA ÇEVİRDİLER’

“Grup toplantılarını iyice dedikodu seanslarına çevirdiler. Erdoğan gelmiş bana kızıyor, ‘Yaptıklarımız için niye teşekkür etmiyorsun’ diyor. İdarecinin milletten minnet beklediği nerede görülmüş, şaka gibi bir ülke olduk sayenizde.

‘EL ALEM MARS’A GİDİYOR, BİZİMKİ KÖPRÜ YAPTIK DİYE ÖVÜNÜYOR’
“Yol yaptın diye köprü yaptın diye teşekkür bekleyemez, böyle küçük düşünemezsin. El alem Mars’a gidecek bizimki köprüyle övünüyor. O ballı ihaleleri alan müteahhitler teşekkür etsin sana. Milletin cebinden alıp onların cebini doldurdunuz yıllarca. Milyonlarca genç işsizimiz var. Onlar için ne yaptın? Milletin işi yok, araba alacak, bir arabanın deposunu dolduracak parası yok. Onlar için ne yaptın? Suriyeliler evlerine gider, teşekkür ederim.

‘DÜN YAPTIĞINIZ YOLLAR BUGÜN KARIN DOYURMUYOR’

– Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın… Pardon Emeklilikte Saray’a Takılanlar’ın sorununu çözersin, milletin kanını emen hırsızlardan hesap sorarsın o zaman teşekkür ederim. Ben selam verene bile teşekkürü borç bilirim, senden neden esirgeyeyim. 3-5 müteahhidin cebini doldurdun diye teşekkür bekliyorsan daha çok beklersin. Dün yaptığınız yollar, ki bu görevinizdir, bugün karın doyurmuyor Sayın Erdoğan.

– Bu arada dedikodu seansının geçtiği grup toplantısında içişleri bakanlığı yaptın yolları neden sen yapmadın dedin. Muhterem Öcalan’ın kardeşi katil Osman Öcalan’ın terörist olduğunu bilmeyen başbakan, cumhurbaşkanı… Tabii ki İçişleri Bakanlığı’nın görevinin yol yapmak olmadığını bilmez. Sana tavsiyem her türlü evrak elinin altında. Hangi emirleri imzalamışım, hangi terör mücadelesine ilişkin en kritik kararları almışım? Öğren öğren. O İçişleri Bakanlığı’nı meşgul eden iftiracı zat da öğrensin ve görevinin asayişi sağlamak olduğunu anlasın. Böyle bir ciddiyetsiz insan grubu görülmemiştir. Hala teşekkür bekliyorsun, hiç kusura bakma.

‘HER BAŞARISIZ İKTİDARIN ARKASINDA BİR BAHÇELİ VARDIR’

– Bizden Sayın Bahçeli gibi olmamızı sakın bekleme. Hani her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır denir ya her başarısız iktidarın ardında bir Bahçeli vardır. Her ekonomik krizin arkasında bir Bahçeli vardır. Girdiği her ortaklık bir daha iflah olmuyor. Çok şükür biz ucuz atlattık. İyi ki bizi attı.

– Ben de Sayın Bahçeli’ye bir teşekkür edeyim. Hakkı teslim ederim, terörist başının mektubuna sahip çıkarak, iftira atarak, nefret kusarak İYİ Parti’yi kurmamızın ne kadar doğru olduğunu, davamızın ne kadar haklı olduğunu cümle aleme kanıtladın. O yüzden Sayın Bahçeli size de teşekkürler.

(Kendisiyle ilgili başlatılan FETÖ incelemesine getirilen gizlilik kararıyla ilgili) Hodri meydan… Sayın Erdoğan kaldır gizlilik kararını, beni ifadeye çağırın. Çağırın ki, FETÖ’nun siyasi ayağı kimlermiş konuşalım. Kim kimin ortağıymış konuşalım, araştırılsın.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum