Perge için rekor hedef

perge-icin-rekor-hedef_d5c17d4.jpg

Turizmde 2018 yılını Perge yılı ilan ettiklerini açıklayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, hedeflerinin Antalya’ya gelen turistin üçte birinin Perge’ye gelmesini sağlamak olduğunu söyledi. Karaloğlu, Antalya’nın tarihi, kültürel ve doğa zenginlikleri bakımından potansiyeline de dikkat çekerek, “Turizmde artık yeni şeyler ifade etmemiz, yeni şeyleri söylememiz lazım” dedi.

Bölgedeki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Karaloğlu, kazı ve restorasyon çalışmalarıyla Perge’nin turizm sezonuna hazır hale geldiğini söyledi. Antalya’da turizmi çeşitlendirme ve 12 aya yayma konusunda bu seneyi Perge Yılı ilan ettiklerini hatırlatan Karaloğlu, “Proje ve tanıtım çalışmalarının hepsi hazır şuanda. Artık sadece sektörün başarılı olabilmemiz için bu projeye sahip çıkması gerekiyor. Bu sene Antalya’ya gelen turistin 3’te birini, Perge’ye sokalım, orayı ziyaret ettirelim. Yıl sonunda ne kadar başarılı olacağız, onu hep beraber göreceğiz ama yola çıkarken koyduğumuz hedef budur. Buna sektörün çok ciddi destek vermesi lazım. Bizim turizmde artık yeni şeyler söyleme zamanımız geldi geçiyor. Eski alışkanlıklarımızla, eski ezberlerimizle biz turizmi ne 12 aya yayabiliriz ne de Antalya için hedeflediğimiz 20 milyon, 25 milyon rakamlarını görebiliriz” diye konuştu.

“2017’de 64 bin kişi ziyaret etti”

Perge için ciddi şekilde tanıtım çalışmaları yaptıklarını kaydeden AKTOB Başkanı Erkan Yağcı da, Perge’ye gelen ziyaretçi sayılarıyla ilgili rakamlar paylaştı. Perge’ye en çok ziyaretçinin 418 bin rakamıyla 2011 yılında gerçekleştiğini bildiren Yağcı, 2017 yılında 64 bin, 2018 yılının ilk 3 ayında ise 13 bin 135 kişinin bölgeyi ziyaret ettiğini söyledi. AKTOB olarak Perge’nin tanıtımı konusunda çeşitli çalışmalar yaptıklarını aktaran Yağcı, havalimanı, oteller ve kentin billboardlarında tanıtım afiş ve videoları yayınlayacaklarını söyledi. Hazırlanan afişlerin Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça olmak üzere 4 dilde yer aldığını belirten Yağcı, “Havalimanında inen her turistte tur operatörleri ve acentalar vasıtasıyla turistlere vererek afişlerle tanıtımını da sağlayacağız. 2018 yılının turizm sezon açılışını Mayıs’ın ilk haftasında tüm Perge’de açmak üzere karar aldık. İlk lansmanımızı orada yapacağız” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum