ATO’da seçim takvimi belirlendi

ato.jpg

Ankara Ticaret Odası (ATO) üyeleri, meslek komiteleri ve mecliste kendilerini temsil edecek isimleri seçmek üzere 14 Nisan Cumartesi günü sandığa gidecek.

ATO’dan yapılan yazılı açıklamada, oda seçim takviminin Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlendiği bildirildi. Buna göre ATO Meslek Komitesi asıl ve yedek üyeliği ile meclis asıl ve yedek üyeliği seçimi 14 Nisan Cumartesi günü Ankara Ticaret Odası Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda (Congresium) yapılacak. Ankara Ticaret Odası’nın 67 meslek grubunda 248’i komite üyesi ve 181’i meclis üyesi olarak toplam 429 asıl üye ve yedeklerinin seçilmesi için ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 140 sandık kurulacak. Oy verme işlemi sabah saat 09.00’da başlayacak ve saat 17.00’de sona erecek. Seçim gizli oy, açık tasnif esasına göre gerçekleştirilecek. Seçim sonuçları, itiraz süresinin sonunda 18 Nisan tarihinde kesinleşecek.

Yönetim kurulu seçimi 20 Nisan’da

ATO Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulunun asıl ve yedek üyeleri, Disiplin Kurulu’nun asıl ve yedek üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulunun asıl ve yedek delege seçimi de 20 Nisan Cuma günü saat 09.00 ile 13.00 saatleri arasında ATO Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO seçimlerinin yasal prosedür uyarınca Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın idaresinde hükümet komiseri gözetiminde gerçekleşeceğini belirterek, “Ankara Ticaret Odası’nın tüm üyelerini 14 Nisan’da oy kullanmaya davet ediyorum” dedi.

Meslek komitesi ve meclis üyelerinin Ankara’daki tüm ATO üyelerini temsil edeceğine dikkat çeken Baran, “Odaların asıl görevi üyelerinin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, onların hak ve menfaatlerini korumaktır. Bu görev üyelerin kendi elleriyle seçtikleri temsilciler, yani meslek komitesi ve meclis üyeleri vasıtasıyla yürütülüyor. Üyelerimiz, 14 Nisan’da sandığa giderek kendilerini en doğru şekilde temsil edecek kişileri seçsinler ki bu yolla sektörlerin nabzı sağlıklı bir şekilde tutulabilsin” dedi.

Baran, ATO’nun üye sayısı itibariyle Türkiye’nin ikinci büyük odası olduğunu kaydederek, “Reel sektörün doğru temsili Ankara’nın ve Türkiye’nin gelişim hedeflerine ulaşmasına önemli katkı sağlayacaktır. Odamız seçimlerinin Ankara iş dünyasına ve camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum