Seçim öncesi istifalar başladı

istifa-dilekce-imza.jpg

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili aday adaylığı için belediye başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında istifa kararını açıkladı. Başkan Yılmaz, 19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında istifa kararını açıkladı. Başkan Akyürek, 14 yıldır Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya görevinden istifa ederek, AK Parti’den Eskişehir milletvekili aday adayı oldu.

Milli Eğitim Bakanlığında uzun yıllar yöneticilik yapan, bir süredir de TRT’de genel müdür yardımcısı olarak görevini yürüten Kaya, 24 Haziran 2018 seçimleri için memleketi Eskişehir’den AK Parti milletvekili aday adayı oldu. Kaya’nın seçim çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacağı öğrenildi.

Türkiye Kamu Sen İzmir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, milletvekili adaylığı için görevlerinden istifa etti. Doğruyol, “Bugüne kadar olduğu gibi devlet ve milletin menfaati için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Basmane’deki Türkiye Kamu Sen İl Temsilciliği’nde yaptığı basın açıklaması ile istifasını duyuran Doğruyol’u, çok sayıda sendika üyesi de yalnız bırakmadı. Doğruyol, 18 yıldır sürdürdüğü Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanlığı ve 9 dönemdir yaptığı Türkiye Kamu Sen İzmir İl Temsilciliği görevlerinde özellikle sağlık iş kolunda ve kamuda çalışan memurlara hizmet etmekten büyük onur ve gurur duyduğunu ifade etti. Doğruyol, hak aramanın ve haklının yanında olmanın verdiği manevi hazzın mutluluğunu hiçbir şeyde bulamadığını belirtti.

AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimde 27. dönem milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran pazar günü erken seçim yapılacağını söylemesinin ardından hızlanan siyasi tempo Ardahan’da da devam etmekte. Ak Parti Ardahan il başkanı Yunus Baydar partisinden milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etti.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, görevinden istifa etti.

24 Haziran Genel seçimlerinde Milletvekili Aday adayı olmak için istifa eden Adem, CHP Genel Merkezine istifasını sundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için istifa etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Ali Cankatar, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Ali Cankatar, 24 Haziran günü yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Cankatar, adaylık başvurusu için AK Parti teşkilat binasına giderek aday adaylığı için başvuru yaptı.

İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, CHP’den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti. 24 Haziran 2018’de yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olabilmek için kamu kurumlarından istifaların son gününde, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan da görevinden istifa etti. 2011 genel seçimlerinde CHP İzmir’den 1. bölge 6. sıradan milletvekili adayı olan Aydın Özcan, milletvekili adayı olabilmek için istifa dilekçesini verdi.

TOKİ baş hukuk müşaviri Abdullah Güler istifa etti.

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, görevinden istifa ettiğini ve millete siyaset yoluyla hizmet etmek amacıyla AK Partiden milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunacağını söyledi.

Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Seyit Ahmet Karabacak, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde aday olmak için görevinden istifa etti.

Manisa’nın Soma ilçesinde 3 dönemdir AK Parti’den belediye başkanı seçilen Hasan Ergene AK Parti Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. AK Parti Genel Merkezi nezdinde milletvekilliği aday adaylığı için istifası kabul edildikten hemen sonra valiliğe istifa dilekçesini sunan Ergene aday adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum