Online tren bileti pazarında büyük satın alma

Train-696x463.jpg

Fransa’nın milli demir yolu şirketine bağlı bir seyahat portali olan Voyages-sncf.com, Londra merkezli tren bileti rezervasyon platformu Loco2’yi satın aldı. Satın almanın hangi bedelle gerçekleştiği belirtilmezken, Loco2’nin hizmetlerini bağımsız şekilde sürdüreceği kaydedildi.

Geçtiğimiz mayıs ayında da tren distribütörü SilverRail’in hisselerinin büyük bir kısmının Expedia tarafından satın alınması, demir yolu kullanımının büyüyen potansiyelini ve oluşturduğu rekabetçi ortamı en iyi şekilde izah ediyor.

Seneler boyunca tren seyahatleri hava yolu sektörünün gerisinde kaldı, merkezi bir veri tabanı bulunmaması ve Avrupalı taşıyıcıların hizmetlerini koordine etmekte ilgisiz davranmaları önlerine engel olarak çıktı.

Batı’da gelişen rekabete kayıtsız kalmayan Odamigo, Türkiye’deki seyahat acentelerine yurt dışı tren bileti kesebilme imkânı tanıyor, Türk acentelerinin gelişmiş ülkelerin acenteleri ile rekabet arenasına çıkarken aynı silahları donanabilmesine yardımcı oluyor. Türkiye’de seyahat acentelerini, diğer ülkelerin milli demir yolu taşıyıcıları ve tren bileti tedarikçileri ile buluşturan tek platform olan Odamigo sayesinde acenteler hem raylı sistem kullanmak isteyen müşterilerini artık geri çevirmiyor hem de ek bir gelir kapısına sahip oluyor.

Gerek turistik gezilerde gerek iş seyahatlerinde günden güne tren yolculukları daha da fazla tercih ediliyor. Misafirlerini iş seyahatlerine gönderen acenteler Odamigo üzerinden rezervasyon yaparken, sistemin kredi kartı ibrazı gereksinimini ortadan kaldırması ile ciddi bir avantaj elde ediyor. Turistik gezi planlayan acentelere ise kendi paketlerini yapma imkânı sunan Odamigo; Benelüks – Paris, Büyük İtalya, Trans-Sibirya ve benzeri turları kendi başlarına düzenleyebilmelerini sağlayarak adeta özgür,mini operatörler olmalarına olanak veriyor. Böylece acenteler müşterilerinin istekleri ve ihtiyaçlarına göre çözümler üretirken gelirlerini artırmaya devam ediyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum