Kriz, enflasyon turizmciyi etkilemedi

421429.jpg

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Polatoğlu, turizmde çok güzel gelişmeler yaşandığını belirterek, “Gerçekten muhteşem bir dönem. Kriz, enflasyon gibi faktörler bizi pek etkilemedi. Yıl sonu itibarıyla 40 milyon turist sayısına ulaşmayı bekliyoruz” dedi.

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, turizmdeki gelişmeleri “Gerçekten muhteşem bir dönem. Kriz, enflasyon gibi faktörler bizi pek etkilemedi. Yıl sonu itibarıyla 40 milyon turist sayısına ulaşmayı bekliyoruz. Turizmde çok güzel gelişmeler yaşanıyor.” şeklinde değerlendirdi.

Ramazan Bayramı’nda yüksek talep olduğunu ama otellerin yurt içi tur operatörlerine belli bir süreçten sonra daha fazla kontenjan ayıramadığını anlatan Polatoğlu, bu dönem tam doluluk oranlarına ulaşıldığını kaydetti.

Şu anki rezervasyon rakamlarına ilişkin bilgi veren Polatoğlu, “Şu an Türkiye genelinde tatil bölgelerindeki oteller yüzde 100 doluluk oranlarını yakaladı. 5 yıldızlı otellerin tamamı dolu.

“Kurban Bayramı tatili için şimdiden yığılma var”

“9 günlük Kurban Bayramı tatili için şimdiden yığılma var. Bu da tabii fiyatları biraz arttırıyor. Şimdi tatil satın almaya kalkanlar erken rezervasyon sürecine kıyasla iki katı fiyatlarla karşı karşıya kalacak.

Şu süreçte sadece oteller, acenteler değil, esnafından lokantalarına kadar turizmle ilgili 42 sektör kazanıyor. 4,3 milyon turizm çalışanı ve ailelerini de dikkate aldığımızda 12 milyon kişi bundan olumlu bir şekilde etkileniyor.”Yurt dışı turlarına ilişkin de bilgi veren Polatoğlu, “Şu an yurt dışı turlar son derece ekonomik aslında.. Polatoğlu, şu an 8 ülkeyi kapsayan Balkan turları 125 euro, 599 euroya Uzak Doğu turları, 999 euroya da New York turları bulunuyor. Ulaşım ve konaklama gibi tüm hususlar da bu ücrete dahil.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum