Booking.com yeniden açılıyor

0604a3db49cf47e55bbdc853b763e44c.jpg

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra booking.com ve benzer sitelerin yakın zamanda yeniden açılacağını açıkladı.

CNN TÜRK’te katıldığı bir programda konuşan Bağlıkaya, 1 yıldan fazla bir süredir kapalı olan booking.com’un gerekli yasal düzenlemeler gerçekleştirdikten sonra yeniden açılacağını söyledi.

‘YETKİLİLERE TEKLİFTE BULUNDUK’

Bağlıkaya, “Merkezleri Türkiye dışında olup, tüketiciyle turizmciyi bir araya getirerek para kazandıran Booking.com benzeri siteler için ‘kurumsal üyelik’ statüsü üzerinde çalışıyoruz. Bu statüyü hayata geçirince Booking.com benzeri hizmetler ülkemizde yeniden hizmete açılabilecekler. Bu konuda geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Booking.com yetkililerine teklifte bulunduk” dedi.

YURT DIŞINDA REZARVASYON YAPILIYOR

Yabancı ve yerli turistlerin en çok başvurdukları seyahat ve tatil platformu Booking.com geçtiğimiz yılın Mart ayında TÜRSAB’ın açtığı dava sonrasında haksız rekabet yarattığı gerekçesi ile kapanmıştı. Booking.com üzerinden Türkiye’de rezervasyon yapılamazken, yurtdışı rezervasyonlarda ise site hizmet vermeye devam ediyor.

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum