Boyteks’ten 101 ülkeye ihracat

376573.jpg

Boyteks,TİM’in verilerine göre 2016 yılında en fazla ülkeye ihracat yapan 9. firma oldu. Firma, tam 101 ülkeye ihracat yaptı.

Yatak, döşemelik kumaş ve halı üreticisi olan Boyteks, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) verilerine göre 2016 yılında 101 ülkeye ihracat yaparak en fazla ülkeye dış satım yapan 9. firma oldu.

Konuyla alakalı görüş bildiren Boyteks Genel Müdürü Mustafa Yıldırım, “Küresel anlamda endüstriyel tekstilin en önemli markaları arasında yer alıyoruz. Serinlik hissi veren Cooler, denge ve konsantrasyonu sağlayan Biorytmic Sleep, manyetik terapi etkisi sağlayan Magnerest gibi farklı teknolojilere sahip 100’den fazla ürünümüzü, Ar-Ge ekibimizin yoğun çabaları ile yaşam alanlarına taşıyoruz. Boyteks inovasyon anlamında sektörün öncüsü ve böyle olmaya devam edecek” dedi.

“Önce insan sağlığı” diyerek başarıya ulaştıklarını belirten Yıldırım, “Gün boyu koşturmaca yoğun iş stresi beyin ve beden yorgunluğunun tek giderildiği yer olan uyku süreci insan sağlığı açısından çok önemli. Biz de tüm teknolojik adımları atarken önce insan sağlığını düşündük” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum