“Zavallı Flick”

news_1f2ba6fa561ec9b3f8a36414bf91bf61-750X422.jpg

Tottenham Hotspur Menajeri Jose Mourinho, FIFA Yılın Teknik Direktörü ödülünü kazanan Jürgen Klopp’a tepki gösterirken, ödülün Bayern Münih Teknik Direktörü Hansi Flick’e verilmesini gerektiğini söyledi.

Premier Lig takımlarından Tottenham Hotspur’u çalıştıran Jose Mourinho, “FIFA Yılın En İyileri” ödüllerine tepki gösterdi.

FIFA Yılın Teknik Direktörü ödülünü kazanan Jürgen Klopp’a tepki gösteren Portekizli çalıştırıcı, Bayern Münih ile Şampiyonlar Ligi, Avrupa Süper Kupası, Bundesliga ve Almanya Kupası’nı kazanan Hansi Flick’in seçilmesi gerektiğini söyledi.

Mourinho: Sanırım Flick’in 2 ya da 3 kupa daha kazanması gerekiyordu ödülü kazanmak için.

Mourinho: Belki Flick bir sezonda 7 kupa kazanırsa ödülü alabilir. Şampiyonlar Ligi, Bundesliga, Almanya Kupası, Avrupa Süper Kupası ve Almanya Süper Kupası olmak üzere sadece 5 kupa kazandı. Zavallı Flick’in 2 ya da 3 kupa daha bulması lazım ödülü kazanabilmesi için.

30 yıl sonra Liverpool’u Premier Lig şampiyonluğuna taşıyan Klopp, bu ödülü iki kez kazanan ilk teknik direktör unvanının sahibi oldu.

53 yaşındaki teknik adam, ödülü kazanmasıyla birlikte şaşkınlığını gizleyemedi: “Şok oldum. Geçen sene kazandığım için burada oturuyorum diye düşünüyordum. Çok teşekkür ederim, vay canına… Teşekkür etmem gereken çok insan var. Kazandığımızı bilseydim ekibim burada benimle olurdu.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum