Yorumcuların gündemi de ‘VAR’ oldu

5bf8e19a0f25442e54330d30.jpeg

HAKAN ÜNSAL: Milli maç arasından sonra oynanmayacak takımlar listesinin başında gelir Konyaspor. Rıza Hoca ile de devam etse aynı görüntü olacaktı ama Aykut Hoca, Konyaspor’da zaten bu sistemin temelini atmış isimdi. Maçı kendi alanında oynayan ve bu oyunu hiç sıkılmadan sabırla devam ettiren bir takıma karşı zorlanmak normal. Elbet bu durumu daha zor hale getiren Galatasaray’ın hem saha dışında hemde saha içindeki eksikleriydi.

UĞUR VARDAN: Aykut Kocaman’ın üçüncü Konyaspormacerasının ilk maçı niteliğindeki karşılaşmadapozisyonları bulan taraf Yeşil beyazılar’dı.Lakin Jahovic’in son vuruşlardaki beceriksizlikleriev sahibini oyunda tuttu. Galatasarayöyle bir görüntüdeydi ki aradıkları gol bilerakibin katkısıyla geldi. Tartışmalı penaltı dasonucu belirledi. Göçek, VAR’a gitse iptaledebilirdi.

MEHMET DEMİRKOL: Konyaspor topu çok istemedi. Şekil olarak mükemmele yakın durdular. Hatta golü de gariptir bundan yediler. Mariano’nun ortasında Diagne ve Uğur merkezi çok iyi kapattı. Hep yaptıkları gibi… Ama aralarında konuşmayınca asisti de golü de onlar yaptı. Galatasaray’ın o dakikaya kadar net bir pozisyonu yoktu.

SERDAR ALİ ÇELİKLER: Pozisyonu ilk izlediğim anda ben de “penaltı” dedim. Hüseyin Göçek’in de bu şekilde düşünmesi normal. Ancak kale arkası kamerasında net bir biçimde görüldü ki Serdar Aziz’in müdehalesi topaymış. VAR’ın penaltıyı iptal ettirmesi; en azından “Hocam bir daha izle” demesi gerekirdi. Bu pozisyon açıkça penaltı değildi. Hüseyin Göçek 2 puana mal oldu ama bana göre daha da büyük hatayı VAR hakemi Halis Özkahya yaptı.

TUGAY KERİMOĞLU: Benim Galatasaraylılığımı kenara bırakın. Bugün Fenerbahçe’ye de Beşiktaş’a da olsa açık ve net söylüyorum penaltı değil. Topa önce dokunuyor, ayağı da yerde. Hakem ne kadar yanlış yaparsa yapsın, takımında da bu kadar eksik varken, Serdar Aziz’in böyle bir şey yaparak kırmızı kart görmeye hakkı yok.

ÖMER ÜRÜNDÜL: Konyaspor iki net gol fırsatını kaçırdı. Galatasaray’da her şey kötü giderken Mariano’nun ortasında bir şans golü ile skor avantajı ve moral kazandı. Ondan sonra Aykut Kocaman hamlelere başladı. Galatasaray skor avantajındı olduğu için takım halinde topun arkasına geçip, alan daraltarak maçı böyle bitirmeyi hedefledi. Bu da şanlar gereği doğru bir tercihti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum