Volkan Demirel’in kadro dışı kalma nedeni belli oldu

2f82c4abb34a444ba549d4ab409d98be.jpg

Takımın beklentileri karşılayamaması sonrasında Sarı- Lacivertli yönetim, başta 15 yıldır takımın formasını terleten Volkan Demirel’le birlikte Aatif Chahechouhe ve zaten takımda düşünülmeyen Nabil Dirar’ı süresiz olarak kadro dışı bıraktığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Takım yine kötü bir performans gösterirken devre arasında soyunma odasına Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli girdi.

Başkan Koç kızgın bir şekilde, “Bu haliniz nedir. Fenerbahçe takımı böyle mi oynar. Kendinize gelin” diyerek oyuncuları uyardı.

İşte tam bu sırada devreye yedek bekleyen kaptan Volkan Demirel girdi. Volkan, “Bizim bir suçumuz yok Başkanım. Takım yeni kuruldu ve yeni bir hoca ile yeni oyuncular geldi. Geçen sezon şampiyonluğa oynadığımız kadrodan Josef De Souza ve Giuliano satıldı. Bu takımın zamana ihtiyacı var.” dedi.

Yine aynı maçta yedek soyunan Aatif da Volkan’ın ardından söz alan ikinci futbolcu oldu.

Faslı oyuncu da, “Takımda her şey değişti. Transfer dönemi iyi geçirilmedi. İyi oyuncularımızın yerleri doldurulamadı. Böyle bir ortamda başarının hemen gelmesi kolay değil” eleştirisinde bulundu.

Diğer oyuncuların da aynı düşüncede oldukları öğrenilirken Koç, bu iki ismin söylediklerini dinledikten sonra kızgın bir şekilde soyunma odasından ayrıldı.

Avrupa Ligi’nde Dinamo Zagreb karşısındaki 4-1’lik hezimet, tepkilerin yeniden gündeme gelmesine neden oldu.

Volkan, Comolli ve diğer oyuncularla birlikte maç sonrasında seyirciden özür dilerken, Başkan Koç da taraftarlara, “Gereken yapılacak!” mesajının verip, “Formanın değerini, ağırlığını bilmeyenler var.” diyerek futbolcuları eleştirdi.

Volkan Demirel için kadro dışı sürecine giden son olay ise Ali Koç’un sağ kolu olan başkan vekili Semih Özsoy ile tartışması ve, “Benden daha iyi mi Fenerbahçe taraftarısın!” sözlerini sarf etmesi oldu.

Cuma günü yapılan antrenman sonrası yönetim düğmeye bastı.

Comolli, Volkan, Dirar ve Aatif’ı telefonla bizzat arayarak, “Bundan sonra takımla çalışmayacaksınız. Kadro dışı bırakıldınız.” mesajını iletti.

Oyuncuların “Neden?” sorusuna ise Comolli, “Yönetimin kararı. Hem performans hem de karakter anlamında takıma uyum sağlayamadığınız düşünülüyor.” cevabını verdi.

Volkan, Aatif ve Dirar kadar diğer futbolcular da bu haber sonrası büyük bir şok yaşadı. Cocu bu süreçte sessizliğini korurken, 3 isme dün izin verildi. Kendileriyle ilgili nasıl bir yol izleneceğiyle ilgili karar bugün yönetim tarafından alınacak.

Kaynak:İHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum