Ronaldo’nun başı bu seferde ‘sus payı’ belgeleriyle dertte

image-1347047-860_poster_16x9-drdg-1347047.jpg

Alman Der Spiegel Dergisi, Cristiano Ronaldo’nun tecavüz ettiği iddia edilen Kathryn Mayorga’ya verdiği belirtilen 325 bin euro’luk sus payı parasının belgesini yayınladı.

13 Haziran 2009’da Las Vegas’ta gerçekleşen olayda Kathryn Mayorga, Cristiano Ronaldo’nun kendisine tecavüz ettiğini öne sürerken Ronaldo ise ilişkinin rızaya dayalı olduğunu savunuyor.

Mayorga, ilişki sırasında birkaç kez hayır dediğini ancak Ronaldo’nun kendisini zorladığını iddia ediyor. Tecavüzün ardından ciddi bir duygusal travma yaşadığını söyleyen Mayorga, Ronaldo’nun kendisine susması karşılığında 325 bin euro’luk bir anlaşmayı zorla kabul ettirdiğini iddia etmişti.

Mayorga Der Spiegel’e verdiği röportajda şu anda öne çıkmasını da 3 sebebe bağlamıştı: Yeni bir dava açarak adaleti bulabileceğine inanması, MeToo hareketinin kendisine cesaret vermesi ve kamuyonun ilgisini davaya çekerek diğer muhtemel mağdurların öne çıkmasını sağlamak.

Spiegel yayınladığı belgelere Ronaldo’nun avukatlarının bile itiraz etmediğini ve belgelerin gerçekliğinden şüphe edilmediğini belirtti.

Bu dava Las Vegas’ta görülmeye devam ederken ikinci bir iddia daha ortaya atıldı.

Kathryn Mayorga’nın avukatı, Leslie Stoval Daily Mail’e bir tecavüz vakası daha olduğunu açıkladı.

Stovall, “Benzer bir deneyim yaşadığını söyleyen bir başka kadın beni aradı” dedi. Stovall Ronaldo’yu tecavüzle suçlayan 2. kadının kimliğini açıklamadı ancak kadının şikayetini Las Vegas polisine iletebileceğini söyledi.

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum