Galatasaray’dan flaş açıklama: TFF istifa etmeli

752x395-son-dakika-galatasaray-olaganustu-toplanacak-1543009596898.jpg

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu, Türk Telekom Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu, Türk Telekom Stadı’nda basın toplantısı düzenledi. Cengiz, hakemler Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya’nın hakemliği bırakmasını belirtirken, TFF’nin de tüm kurullarıyla istifa etmesi gerektiğini söyledi.

“TFF BELGELERİ NEDEN YOK SAYMAKTA”

Mustafa Cengiz’in açıklamaları şu şekilde:

 

Dün sahada hepimizin de gördüğü sportif bir cinayet işlenmiştir. Kendi evimizde, seyircimizin önünde takımımıza hak gaspı yapılmıştır. Rakibe saygı, kendine saygı dedik. Ne yazık ki bu yaklaşımımız zayıflık, basiretsizlik ve acizlik gibi algılandığını gördük. Bu samimi yaklaşımımız, maalesef spor camiasında hak ettiği karşılığı görmedi. Türkiye’de VAR uygulamasının başladığı Süper Kupa finalinden bu yana açıkça Galatasaray aleyhine sürekli haksızlıklar yapıldığını gördük. Spor kamuoyu da buna şahit oldu. 10 binlerce seyircinin önünde, kışkırtıcı şekilde kullanılmasının nasıl bir hedefi vardır merak ediyoruz. Burada hata değil, kasıt olduğuna inanıyoruz.

Dün 88. dakikada VAR hakemleriyle bir karar alındı. Hakem görüntüleri izlemeye dahi tenezzül etmedi. 4 dakika boyunca kulaktan iletişimle saha içi tahrik sebebi oldu, yetmezmiş gibi yanlış kararından dönmedi. Tartışılan pozisyon asla penaltı değildi. Dürüstlük, şeffaflık gerektirir. Bu kavramlar maalesef şu anda karşılığını bulamamıştır. Penaltı olmayan pozisyonda VAR hakemiyle sahadaki hakemin konuşmalarının hemen deşifre edilmesini, resmen açıklanmasını istiyoruz. Bu konuda TFF gerekeni yapmadığı takdirde IFAB, FIFA, UEFA nezdinde harekete geçilecektir. Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya, derhal hakemliği bırakmalıdır. Güvenilirliği sürekli olarak tartışılan bir kurum haline gelen TFF, bu durumun baş sorumlusudur. TFF dünyanın gündemindeki Football Leaks belgelerini neden yok saymaktadır.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum