Fenerbahçe’ye şok! Sponsorluk anlaşması sona mı eriyor?

fenerbahce.jpg

Euroleague’de geçtimiz sezon şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Basketbol Takımı ile Doğuş Grubu arasında 2017 yılı haziran ayında önemli bir anlaşma imzalanmıştı. 3 yıllık sözleşmeye göre Doğuş Grubu, Fenerbahçe’ye her sezon için 15 milyon euro civarında finansman sağlayacaktı. Bu sponsorluk ile sarı lacivertli basketbol takımının adı Fenerbahçe Doğuş olarak değiştirilmişti. 2017-2018 sezonundan itibaren geçerli olan ve toplam 45 milyon euro olan sözleşmenin TL karşılığı ise bugünkü kurla yaklaşık 225 milyon liraya ulaşıyor.

Özellikle son günlerde ise Doğuş Holding’in 2 milyar dolarlık borcunu yapılandırmak için bankalarla masada olduğu iddiaları ilgili haberler basında yer alıyor. Doğuş Grubu’nun borçlarını yapılandırmak istediğine ilişkin haberlerin de ekonomi dünyasını kısa süre içinde etkilediği görülüyor.

Çıkan son iddialar ise Doğuş Grubu’nun Fenerbahçe Basketbol Takımı’na verilen sponsorluk desteği sonlandırılacağı yönünde oluştu. Ferit Şahenk’in bu durumu Başkan Aziz Yıldırım’a ilettiği söylenirken, iki taraftan da bu iptal konusunda anlaşmazlık olmadığı gelen iddialar içinde yer aldı.

İlerleyen zaman diliminde konuyla ilgili Fenerbahçe ve Doğuş Grubu’ndan açıklama yapılması beklenirken, bu sezon Fenerbahçe Doğuş takımının hem Türkiye’de hem de Avrupa’da başarılı bir şekilde yoluna devam ettiği görülüyor.

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum