Cocu gitti ama derdi bitmedi: 2 milyon euro tazminat

5bc043b9ae78492720502925.jpg

Alınan kötü sonuçlara rağmen, takıma sahip çıkan Fenerbahçe taraftarının sabrı Ankaragücü mağlubiyeti ile taştı. Sarı-lacivertli futbolseverler, teknik direktör Phillip Cocu’yu ilk kez istifaya çağırırken “Ersun Yanal” diye tezahürat yaptı. Fenerbahçe yönetimi ise bu çağrıya kulak vererek, karşılaşmanın hemen ardından, Hollandalı teknik adamın görevine son verildiğini açıkladı.

Söz konusu açıklama sarı-lacivertli kulübün resmi sitesinden yapıldı. Stadı terk etmeyen Fenerbahçeli taraftarlar, Cocu’nun gönderildiğini öğrenince, büyük bir sevinç yaşayarak bir kez daha, “Ersun Yanal” diye tempo tuttu. Başkan Ali Koç, soyunma odasında Cocu’ya görevden alındığı haberini üç dakikalık kısa bir konuşma ile bildirdi. Fenerbahçe’de 16 yıl sonra sezon ortasında teknik direktör değişikliği yaşandı.

Karşılaşmada dakikalar 78’i gösterirken Ankaragücü, El Kabir’in ayağından 3. golü buldu ve bu golün ardından Başkan Ali Koç, Sportif Direktör Comolli’ye, Cocu’nun görevden alındığını söyledi. Cocu, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısına katılmadı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum