Adnan Polat: Bizden sonra gelenler çok güzel miras yediler

5b0ee5c4ae298b43d2f91dd6.jpg

Polat Holding Yönetim Kurulu ve Türkiye-Macaristan İş Konseyi Başkanı Adnan Polat’ın girişimleriyle yenilenen Gül Baba Türbesi ziyaret edildi. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan türbenin ziyaretinde Polat’ın yanı sıra Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Türk basın mensupları da yer aldı.

Galatasaray Kulübü’nün eski başkanı Adnan Polat, “Bizden sonra gelenler çok güzel miras yediler. Bundan sonra bu işlerin içinden çıkmak çok kolay olmayacak. Çok uzun seneler gerektirecek. Günü kurtarmak kolay, geleceği kurtarmak çok zor. Gelen hiçbir başkan geleceği kurtarmak için bir şey yapmadı. Galatasaray gayrimenkulleri de çok ucuza gitti. Galatasaray dahil tüm kulüplerin reforma ihtiyacı var” dedi.

MACARİSTAN BAŞBAKANI ORBAN: “GÜL BABA TÜRBESİ, HEM TÜRKLER HEM DE MACARLAR İÇİN AYNI DERECEDE ÖNEMLİ”

Ziyaretle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Macaristan Başbakanı Viktor Orban, restore edilmesinin ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla açılan Gül Baba Türbesi’nin hem Türkler hem de Macarlar için önemli yere sahip olduğunu söyledi.

Orban, türbenin çok özel bir yer olduğunu dile getirerek, “Gül Baba Türbesi, hem Türkler hem de Macarlar için aynı derecede önemli bir yer. Cumhurbaşkanı gelmeden önce burası utanılacak kadar kötü durumdaydı. İhmal edilmiş, bir kenara atılmıştı. Birkaç sene önce Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buranın restore edilmesi için bir konuşmamız olmuştu. Bu fikir bana eski Galatasaray Kulübü Başkanı’ndan gelmişti. Adnan Polat ile Türk-Macar ilişkilerini geliştirmek için beraberiz. Gül Baba Türbesi’nin bunun sembolü olması açısından kendisi beni ikna etti” diye konuştu.

ADNAN POLAT: “UEFA’DA UMARIM BUNDAN SONRA BAŞARILI, İYİ NETİCELER ALIRIZ”

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat da, Gül Baba Türbesi ziyaretinin ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

İlk olarak Sarı-kırmızılı takımın Devler Ligi’ndeki durumunu yorumlayan Polat, “UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bize çıkan grubu kendimiz belirlesek daha iyisini yapamayız. Bu turu geçmeliyiz. Mazeret olmaz. UEFA’da umarım bundan sonra başarılı, iyi neticeler alırız.” dedi.

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum