Canan Karatay’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine destek

221120181742275330429_2.jpg

Ankara’da konuşan Kalp Cerrahı ve İç Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na beslenmeyle ilgili “Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün” talimatına destek verdi. Karatay, “Ben de çözelim diyorum” dedi.

Prof. Dr. Canan Karatay, Yargıtay’ın kuruluşunun 150’inci yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen, ‘Şeker en tatlı zehirdir’ konulu konferansa katıldı. Çok sayıda Yargıtay çalışanın katıldığı konferansta konuşan Canan Karatay, ekmek, toz şeker, sıvı şeker ve şekersiz gazlı içeceklerin trigliseridleri yükselttiğini söyledi.

‘ÇÖZÜMDE YAVAŞ YAVAŞ BAŞLAMIŞ DURUMDA’

Canan Karatay, bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Erdoğan Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na talimat verdi. Dedi ki, ’Biri çıkın ekmek yiyin diyor, biri yemeyin diyor. Vatandaşın kafası karışıyor. Ne yapılması gerekiyorsa bu işi çözün’ dedi. Siz ne dersiniz, bu konuda?” sorusuna, şöyle cevap verdi:

“Bende çözelim diyorum. Tabi çözüm çok önemli. Bir devlet politikası olması lazım. Ama çözümde yavaş yavaş başlamış durumda. Biliyorsunuz okullarda gazlı içecekler artık satılmıyor. Okullara paketli gıda girmeyecek. Çocuklara paketli gıda verilmeyecek. Gençlerimiz hastalanmayacak. En önemli çözümde gebelere şeker yüklemesi yapılmayacak.”

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum