Meral Akşener: Türk ekonomisi damadının mıncıklayacağı oyun hamuru değil

1598907787426-tezkan.jpg

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’na ilişkin eleştirilerde bulunan Akşener, “Damat bu sefer kayınpederinin 2023 hedeflerini bile boşa çıkarmayı başarmış. Bu işi layıkıyla yapacak yüzlerce aday dururken, hazineyi damadına emanet edersen olacağı bu. Türk ekonomisi, damadının mıncıklayacağı oyun hamuru değil. Türkiye Cumhuriyeti de sizin deneme tahtanız değil” dedi.

Albayrak’ın, “Döviz kuru benim için önemli değil, oraya hiç bakmıyorum” ifadesine sert bir dille tepki gösteren İyi Parti lideri, “Damat bey döviz kuru bir ülkenin parasının değeridir. Paramız değerini yitiriyorsa bil ki fakirleşiyoruzdur. Binlerce fabrikanın döviz borcu var. Ürettiğimiz her ürün ithalata bağlı. Döviz kuru arttığında peynir fiyatları bile artıyor. Bak teknoloji demiyorum peynir diyorum peynir. Bir ülkenin ekonomi bakanı, ‘Ben döviz kurlarına bakmıyorum” diyebilir mi? Allah aşkına söyler misin damat bey, sen nereye bakıyorsun?” ifadelerini kullandı.

Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a, “Ekonomide zikzak yapmaktan vazgeçin. Derhal ekonomiden anlayan Cumhurbaşkanı yardımcısı atayın” çağrısında bulundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum