Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Şantaja teslim olmazsa derhal öderim

1592749085952-kk-16-9-1575665365-2.jpg

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, bir röportajında kullandığı ifadeler nedeniyle 2 milyon liralık tazminat davası açtığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Kongresi’nin şantajına teslim olmasın. Derhal veririm” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Gazetesi’nden İpek Özbey’e verdiği röportajda, kendisinin yurt dışında parası olduğunu ileri süren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 milyon liralık tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu “ABD Kongresi’nin şantajına teslim olunmaması halinde, hiçbir itirazda bulunmadan, Erdoğan Ailesi’ne 2 milyon lirayı derhal ödeyeceğim” dedi. Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre CHP Genel Başkanı sözlerine şöyle devam etti:

“Erdoğan, ‘hodri meydan’ demek yerine sustu”

“Bir ülkenin onurunu koruyacak olanlar öncelikle o ülkeyi yönetenlerdir. Devleti yönetenlerin mal varlıklarıyla tehdit edilmesi ve tehdit karşısında muhatapların susması, şantajı yapanları güçlü kılar.

ABD Kongresi dünya önünde ülkemizin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zatı tehdit ederek, ‘Servetini inceleyeceğiz’ dediğinde Erdoğan’ın ‘hodri meydan’ demek yerine sustu.

“Bu milli onurumuzu derinden yaralamıştır. Cumhurbaşkanı sadece ailesine karşı değil, yurttaşlarına karşı da sorumlu. Çağrımız; hızla bu sorumluluğu yerine getirmesi ve ülkenin ulusal onurunu korumasıdır.

“Servet ve hesaplar üzerinden yapılan bir itham karşısında önceki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal susmamış, İsviçre makamlarına başvurmuş hesabının olmadığını ispatlamıştır.”

2005 yılında Deniz Baykal ve kızının İsviçre bankalarında gizli hesaplarının olduğu iddia edilmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum