Kayyum plajı ücretli yaptı!

kayyum-plaji-ucretli-yapti-778555-5.jpg

İzmir Urla Belediyesi kayyumu, yıllardır halkın ücretsiz olarak kullandığı Urla Kum Denizi Plajı’nı ücretli yaptı. Sahili ter örgüyle çeviren kayyum yönetimi, yurttaşlardan giriş ücreti olarak 15 TL alıyor.

Kayyum, plajın küçük bir bölümünü ücretsiz olarak halka açık tutarken, o açık bölümün ise kanalizasyonun aktığı derenin hemen yan tarafında olması dikkat çekti. Ayrıca plaj, saat 19.30’dan sonra kapıları kitlenerek kullanıma kapatılıyor. Bölgede yaşayan yurttaşlar ve tatilciler, bu durumdan dolayı şikâyetlerini yetkililere ilettiklerini fakat yaz bitmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadığını ifade etti.

Diğer yandan kayyum bu sene plaja yeni bir uygulama daha getirdi. Daha önce herkesin özgürce kullanıma açık olan plajın bir bölümünü aile yeri yaparken, o bölüme erkeklerin tek başına girmesini yasakladı.

Kayyum tarafından ücretli yapılan plaj, Plajı 2016 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Urla Belediyesi’ne devredilmişti.

SAHİLLER ÖZEL ŞİRKETLERİN OLDU

Öte yandan, turizm açısından Türkiye’nin en önemli bölgeleri arasında yer alan Ege kıyıları, özel işletmeler tarafından hızla işgal edilip, ticarileştiriliyor. Bölgede her yer özel şirketlere verilerken ücretsiz plaj bulmak neredeyse imkânsız hale geldi.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum