Erdoğan: Siz talebe misiniz, rektörün odasını basmaya kalkışan terörist misiniz?

1611777785264-mehmet-y-yilmaz.jpg

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Melih Bulu‘nun rektörlüğe atanmasını protesto eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef aldı. Erdoğan, “Terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Zira siz öğrenci misiniz talebe misiniz yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan, orayı işgale kalkışan terörist misiniz?” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında, “Bu ülke teröristlerin hakim olduğu bir ülke olmayacak. Buna da asla fırsat vermeyeceğiz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Gereği neyse yapıyoruz. Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır” diyen Erdoğan, muhalefet partisi CHP’nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Boğaziçi Üniversitesi hakkındaki açıklamalarına, “Bay Kemal eğer sen bu yolda devam edeceksen devam et. Terörist arkadaşlarınla bu yola devam edeceksen buyur devam et. Ama biz teröristlerle beraber olmadık olmayacağız” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan Erdoğan, bir kez daha LGBT+’ları hedef alarak, “LGBT yok böyle bir şey bu ülke millidir manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir” ifadesini kullandı.

 

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Partimizin tüm kademelerinde gerek vazifelerine devam eden gerekse yeni görev üstlenen kardeşlerimden çok daha azimli ve verimli bir çalışma bekliyoruz. Yönümüzü 2023’e girerken gece gündüz milletimizin gönlüne girmenin yolunu bulacağız.”

“Uluslararası alanda ülkemizin haklarını korumak için kararlı bir mücadele yürütüyoruz.”

“Ülkemizin önümüzdeki dönemde kendisine güçlü bir yer edinmesini hayal ediyoruz. Bu mücadelenin lokomotifi elbette cumhur ittifakıdır. Esasen böyle tarihi bir mücadeleye ülkedeki tüm siyasi partilerin destek vermesi gerekir. Ama maalesef ülkemizde siyasi hırsları ve ideolojik saplantıları kendi vatandaşlarına ve halklarına olan sorumluluklarının önüne geçmiş bir kesim vardır. Bunların öncüsünü de CHP’dir. CHP yedi yirmi dört açık bir yalan partisine başındaki zat da 7/24 yalan söyleyen bir adamcağıza dönüşmüştür. Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalara baktığınız zaman hala terör örgütlerinin birer temsilcisi olanları bu ülkenin evlatları kendisinin de arkadaşları olarak tanımlıyor. Terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Zira siz öğrenci misiniz talebe misiniz yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan, orayı işgale kalkışan terörist misiniz? Bu ülke teröristlerin hakim olduğu bir ülke olmayacak. Buna da asla fırsat vermeyeceğiz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Gereği neyse yapıyoruz. Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır. Bay Kemal eğer sen bu yolda devam edeceksen devam et. Terörist arkadaşlarınla bu yola devam edeceksen buyur devam et. Ama biz teröristlerle beraber olmadık olmayacağız. LGBT yok böyle bir şey bu ülke millidir manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir.”

Ayrıntılar gelecek…

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum