Erdoğan, İzmir depreminde CHP’yi suçladı!

1043184952_0-115-1200-765_1000x0_80_0_1_85dbd2d4e5529ba2f432479aff10215e.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan AK Parti Kocaeli 7. Olağan İl Kongresi’nde konuşuyor. Erdoğan, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin Şuşa zaferini tebrik ediyorum. Şuşa’nın kurtuluşu, işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun da işaretidir” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • 30 yıldır Minsk üçlüsü tarafından adeta ihmal edilen, aldatılan ve masa başında 30 yıldır akıbeti meçhul olarak bekleyen kardeşlerimiz, bütün bu sabrın sonunda ‘men sabera zafera’ diyerek sabrettiler ve zafere ulaştılar.
  • Adım adım işgal altındaki şehirlerini ve Karabağ’ı özgürlüğüne kavuşturan Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci, bizim de sevincimizdir.
  • ​AK Parti 11 milyon 200 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ve geniş tabanlı, milletimizin en çok sahiplendiği partisidir.
  • Her kim ki milletten koparsa, halkla arasına duvarlar örerse, kendini ulaşılmaz erişilmez bir yere koyarsa, hele hele kibir ve fitne belasına bulaşırsa artık bu partide yeri kalmamış demektir.
  • Bakın burası çok önemli. Kocaeli’ne son 18 yılda eski rakamla 30 katrilyon, bugünkü rakamla 18 milyar tutarında yatırım yaptık. Hiçbir siyasi partinin geçmişinde böyle bir şey yok.
  • Bu devlet hiçbir zaman garip gurebayı, fakir fukarayı yalnız bırakmadı.
  • İzmir depremi hepimize, ülkemize karşı karşıya bulunduğu tabii felaketler gerçeğini bir kez daha hatırlattı. İnşallah bir yıl içerisinde oradaki çalışmaları tamamlayacağız ve depremzede kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz.

‘Her yerde ‘yatay mimari’ diye bağıran bir Cumhurbaşkanı var’

  • İzmir’deki depremde yaralanan 1035 vatandaşımızdan 3’ü ağır olmak üzere 24’ü halen hastanede tedavi görüyor. İhtiyaca göre arttırılmak üzere şimdilik 1312 adetlik iki konteyner kent kurulmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor. Bu konteyner kentler iki hafta içinde kullanıma hazır hale gelecek. Hasar tespit çalışmalarını salı gününe kadar bitiriyoruz.
  • İzmir depremi CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir. İzmir’de ruhsatlandırmayı CHP belediyeleri yapmadı mı? Her yerde ‘yatay mimari’ diye bağıran bir Cumhurbaşkanı var ama siz dikey mimariyi tercih ettiniz. Bunun adı yüzsüzlükten öte ahlaksızlıktır
Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum