Erdoğan, 3 sezondur maçların oynandığı Kocaeli Stadyumu’nun açılışını yaptı

1043185189_0-213-1200-862_1000x0_80_0_1_6ade55e61abd6668c90fad8ac4b1cf4e.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 sezondur maçların oynandığı Kocaeli Stadyumu’nun resmi açılışını bugün yaptı: “Aslında 3 yılı buldu ve orada maçlar oynanıyordu ama resmi açılışı yapmak nasip olmadı. 3 sezondur futbol maçlarının oynandığı bu muhteşem eserin resmi açılışını yapmak ancak bugüne nasip oldu.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

“Bizde görev almak, ateşten bir gömlek giymek demektir. Hizmete talip olan kişi aslında zorluklara, sıkıntılara, yorgunluklara, ülkesi ve milleti için davası için fedakarlıklara talip olduğunu da bilmelidir” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Büyük ve güçlü Türkiye davasına gönül vermiş herkese, her bir Kocaelili kardeşimize bu süreçte önemli sorumluluklar düşüyor. Marmara Bölgemizin sanayi üssü olan Kocaeli, asla ihmal edilmemesi gereken illerimizden biridir. Üretim tesisleri ile konumuyla, organize sanayi bölgeleriyle, teknoloji merkezleriyle Kocaeli Türk ekonomisinin gurur kaynağıdır. Biz de Kocaeli’ye gelirken elimiz boş gelmemeye özen gösteriyoruz. Şehrimize yaptığımız hemen her ziyareti muhakkak bir açılış töreniyle taçlandırmaya çalışıyoruz. Bugün de bakanlıklarımıza, belediyelerimize ve özel sektörümüze ait tamamlanmış yatırım, proje ve tesislerin resmi açılışlarını yapıyoruz. Eğitimde toplam yatırım bedeli 704 milyon lirayı aşan 1527 dersliği, 5 okul spor salonunu, 9 atölyeyi, 180 kişilik pansiyonu ve bir konferans salonunu Kocaeli’mizin hizmetine sunuyoruz.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum