Binali Yıldırım: İzmirli her şeyin farkında

1043185491_0-188-1201-837_1000x0_80_0_1_a1e53de070f92551387c060ee48a42b2.jpg

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir’de meydana gelen depremin ardından ortaya konan olağanüstü gayreti istismar etmeye çalışanların olduğunu ancak İzmirliler’in her şeyin farkında olduğunu söyledi.

Yıldırım, Kocaeli’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, bütün çalışmaların, bölge ve dünyanın mazlum insanları ve Anadolu coğrafyasının 83 milyon vatan evladının alnı ak başı dik olarak gezmesi için verilen mücadelenin adı olduğunu belirtti.

Bugün kongrenin yanı sıra 2 milyar liranın üzerinde değere sahip birçok açılışı da Kocaeli’ne kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben, “Yol medeniyettir, su medeniyettir dediniz. Emrettiniz, yolları böldük hayatları, milleti birleştirdik ama bir şeye izin vermediniz. ‘Yolları böleriz ama ülkeyi milleti böldürtmeyiz.’ dediniz ve bu anlayışla teröre hem içeride hem dışarıda hak ettiği cevabı verdik” diye konuştu.

İzmir’de meydana gelen depreme de değinen Yıldırım, şunları kaydetti:

“Birkaç saat içerisinde oraya gittim. Hemen sizin talimatınızla bakan arkadaşlarımız oraya intikal ettiler. Sıcağı sıcağına enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmaları insanüstü bir gayretle gerçekleştirildi ve 107 vatandaşımızı sağ salim o beton yığınlarının altından çıkarmayı başardılar.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum