Bahçeli’den erken seçim açıklaması

devlet-bahçeli.jpg

MHP lideri Devlet Bahçeli grup konuşmasında gündemi değerlendiriyor. Erken seçime dair olumsuz konuşan, Hatay’daki yangın üzerinden muhalefete ve TTB’ye yüklenen Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

– İrade ve istikbal sınavından geçiyoruz. Suudi Arabistan ve BAE’nin Türkiye karşıtı politikaları derinleşmekte, Türk mallarına ambargolar uygulanmaktadır. Kırgızistan iç karışıklığa dümen kırmış durumdadır.

– Seçim beklentisi dillendirirdi. Milletimizi kahreden, orman yangınlarından kısaca bahsetmek istiyorum. İhanet ateşiyle yanan vicdana… Orman hayattır, yuvadır. Ormanı topraktan ayrı yorumlamak mümkün değildir Ormana kast eden toprağa, toprağa kasteden vatana kastetmiştir.

– Ağacımıza, doğamıza, insanımıza kimler sabotaj yapmışsa en ağır şekilde cezalandırılmaları ertelenemez bir hedeftir.

– Özellikle Ateşin Çocukları isimli PKK aparatı bir oluşum tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

– Yangınların nasıl çıktığı ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Ağacımıza, doğamıza, insanımıza kimler sabotaj yaptıysa cezalandırılmaları kaçınılmazdır. Bölücü terör örgütü, 2019 yılında “Ateşin çocukları” örgütünün kurulduğunu duyurmuştu. İlk eylemleri 11 Temmuz 2019’daki Fethiye’de görülmüştü. Bunların iblisin çocukları, ihanetin çakallarıdır. Kimin çocukları meçhul olan bu şerefsizlerin yaktıkları kadar yakılmaları, hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır.

– Teröriste terörist diyen, bize göre teröristtir.

ERKEN SEÇİM YORUMU

– Siyasi tansiyon şuursuzlar eliyle yükseltiliyor. Seçim beklentileri ve ekonomik spekülasyonlar zilletin ana aktörü tarafından kullanılmaktadır.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum