ASAM’ın hedef gösterdiği Garo Paylan’a destek büyüyor

kapak_094737.jpg

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (ASAM) Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalara ilişkin yayımladığı bildiride hedef aldığı HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan‘a destek olmak için başlatılan imza kampanyası büyümeye devam ediyor. Kampanyayı 900 kişi imzaladı

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalara ilişkin bildirisinde HDP’li Garo Paylan’ı hedef gösterdi. Bildiride, “HDP’li Garo Paylan’ın Azerbaycan ve Türkiye’yi hayasızca suçlayan ve Ermenistan’a açıkça arka çıkan sözleri asla kabul edilemez bir ihanetin belgesidir. Bağımsız yargıyı ve TBMM’yi bahsi geçen şahıs hakkında gereğini yapmaya çağırıyoruz” denildi.

Paylan, partisini ve kendisini hedef haline getiren bu açıklamayı yapanlar hakkında suç bulundu.

Hedef gösterilen Paylan için imza kampanyası başlatıldı. “Garo Paylan yalnız değildir” denilen kampanya metninde, “Milletvekili Garo Paylan fikirlerini dile getirdiği için nefret söylemiyle hedef gösterildi, düşmanlaştırıldı. Bu tür hedef göstermelerin yol açtığı facialara ve yıkımlara defalarca tanık olduk. Bu yüzden hep birlikte vurguluyoruz: Garo Paylan yalnız değildir” denildi.

İmza kampanyasını 900 kişi imzaladı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum