Türkiye’nin ilk designer outleti açılacak

p.-69-below-The-Work-Ethic-no-23.jpg

“Designer Outlet” Vialand kompleksi içerisinde 2019 İlkbaharında kapılarını açacak.

Avrupa’da Designer Outlet mağazalarının önde gelen sahibi, geliştiricisi ve yöneticisi konumundaki McArthurGlen, Gürsoy Grup ile İstanbul’da Türkiye’nin ilk Designer Outlet’ini açmak amacıyla ortaklık anlaşması yapmaktan memnuniyet duyduklarını duyurdu. Yapım çalışmaları 2018’in ilk çeyreğinde başlayacak olan Designer Outlet, 2019’un başlarında misafirlerine kapılarını açacak.

Yeni Designer Outlet merkezi, yılda 23 milyon ziyaretçi çeken Vialand’ın yanına inşa edilecek. Projenin ilk etabında 22.000 m2’lik perakende alanı, 100’den fazla mağaza ve 6000’i aşkın ortak park alanı yer alacak.

Projenin, Türk perakende sektörü için bir ilk olduğunu vurgulayan Gürsoy Grup çatısı altında faaliyet gösteren Vialand ve Venezia Mega Outlet Genel Müdürü Cenk Hayırlıoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul gibi dünyanın sayılı metropolleri arasında yer alan bir şehirde, designer outlet alanında bir ihtiyaç olduğunu tespit ederek bu projeyi geliştirdik. Projemiz içerisinde dünyaca ünlü designer markaların outlet mağazalarının yanı sıra eşsiz bir mimari ve peyzaj içerisinde restoranlar, kafeler ve rekreasyon alanlarına da yer vererek, her yıl İstanbul’u ziyaret eden turistlerin yüzde 60’ını çekmeyi hedefliyoruz. Projemiz, yurt dışından ve şehir dışından gelen turistlere ek olarak, Türkiye’den yurt dışına markalı ürün alışverişine giden yerli tüketicileri de tatmin ederek yeni bir pazar yaratacak.”

McArthurGlen’in Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Müdürü Mike Natas, “Türkiye’nin lider restorasyon ve inşaat firmalarından birisi olarak konut ve otel inşaatları, alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence parkları gibi pek çok proje geliştiren ve Designer Outlet projesine geniş yerel bilgi birikimi ve sektör uzmanlığı katan Gürsoy Grup ile ortaklık yapmaktan son derece mutluyuz” dedi.

(Retail Türkiye) 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum