Sadece perakende zinciri olmak yetmez

kipa-.jpg

Avantajlı alışverişin adresi Kipa, topluma yaptığı katkı ile de sektörüne öncülük ediyor. Kipa, 2016 boyunca hem Genel Merkez hem 11 ayrı lokasyondaki Aile Kulüpleri hem de çalışanlarından oluşan Toplum Elçileri aracılığı ile tam 333 etkinlik ve bin 164 ücretsiz kursa imza attı. Kipa sosyal sorumluluk çalışmalarıyla 165 bin 173 kişiye ulaştı. Boksa merak saran anneler, İspanyolca öğrenmek isteyen babalar ve astronot olmayı düşleyen Zelal hayallerine Kipa’yla adım attı

Kipa, “atılan küçük adımların büyük farklar yarattığı” 2016’yı geride bıraktı. Gençlere fırsatlar yaratmak, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak ve gıda israfıyla mücadele etme hedefleriyle yola çıkan Kipa, hem Genel Merkez hem de 11 ayrı lokasyondaki Kipa Aile Kulüpleri aracılığıyla 2016 yılı boyunca 333 etkinlik ve bin 164 ücretsiz kurs düzenledi. Kipa çalışanlarından oluşan gönüllü Toplum Elçileri de bulundukları bölgelerde okullara yardımlarda bulundu, engelliler ve doğayla ilgili etkinlikler düzenledi. Kipa tüm sosyal sorumluluk çalışmalarıyla, 165 bin 173 kişinin hayatına katkı sağladı.

İspanyolca da öğrendiler, pilates de yaptılar
2008’de yola “İyi bir komşu olmak” sloganıyla çıkan Kipa Aile Kulüpleri, 2016 yılı boyunca bir ailenin her üyesine hitap edebilecek kurs, atölye ve etkinlikler düzenledi. Spora meraklı kadınlara pilatesten dövüş sporlarına kadar farklı branşları öğrenme fırsatını ücretsiz olarak sunan Kipa Aile Kulüpleri’nde en çok ilgi gören eğitimler de İspanyolca ve İngilizce gibi dil kursları oldu.

Kipa, müşterilerinin yaratıcı ve sanat dolu yaşam çabalarına da destek verdi. Yağlı boya tablo yapmak isteyenler, el sanatlarına ilgi duyanlar, içindeki yıldız ışığını sahnede göstermeye heves edenler de “en iyi komşusu” Kipa Aile Kulüplerinin kapısını çaldı. Ev kadınları aile bütçesini denkleştirmenin inceliklerini, sağlıklı beslenmenin yollarını Kipa Aile Kulüpleri’ndeki seminerlerde öğrendi.

Zelal hayallerine kavuştu
Kipa, en çok çocukların yüzünde bir gülümseme bırakmak için çalıştı. Astronot olmayı hayal eden 13 yaşındaki Zelal Barakazi’yi İzmir’deki NASA’ya ait Uzay Kampı’na göndererek hayallerine bir adım yaklaşmasına vesile oldu.

Kipa çalışanlarından oluşan gönüllü Toplum Elçileri, bulundukları bölgenin gözü kulağı oldu. Okullara, müzik sınıfları ve kütüphaneler kuran; ihtiyaç duydukları kırtasiye malzemelerini bağışlayan Toplum Elçileri öğrencilerle birlikte ağaç dikti, hasta çocuklara moral ziyaretleri yaptı. Soma’dan bu kez kahkahalar yükselsin isteyen Kipa, Soma’da düzenlediği 23 Nisan Şenliği ile çocukların mutlu bir gün geçirmesini sağladı.

İsraf konusunda bilinçlendirme yapıldı
Kipa, mağazalarında son kullanma tarihi geçmeyen taze gıdaları bağışladı. “Yenebilecek durumdaki hiçbir yiyecek atılmasın” hedefiyle yola çıkan Kipa Aile Kulüpleri de yıl boyunca konuyla ilgili eğitimler düzenledi. 57 etkinlikte bin 579 kişi gıda israfı konusunda bilinçlendi.

673 ton kıyafet ihtiyaç sahiplerine ulaştı
Kipa düzenlediği etkinliklerin yanı sıra Türk Kızılayı ve LÖSEV’e giden yardımlar için de aracı oldu. 2016 yılı boyunca Kipa AVM’lere kurulmuş olan Türk Kızılayı giysi kumbaralarında toplanan 674 ton 243 kilo giysi ihtiyaç sahiplerine Kipa aracılığıyla ulaştı. Kipa’nın 2015 yılında Türk Kızılayı’na bağışladığı kan otobüsü ile 2016’da toplam 17 bin 390 ünite kan toplandı.

165 binden fazla insanın hayatına dokunuldu
Kipa Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Nil Timur: “Günümüzde şirketlerin başarısı ticari performansının yanında içinde bulunduğu topluma yaptığı katkılarla da belirleniyor. Biz de Kipa olarak toplumsal konularda belirlediğimiz üç temel hedefimiz doğrultusunda çok boyutlu bir çalışma yürüttük. Genel Merkez’den yaptığımız çalışmaların yanında Kipa Aile Kulüpleri ve Toplum Elçilerimiz sayesinde mahalle içlerine kadar girdik ve komşularımızın ihtiyaçlarına yanıt vermeye çalıştık. Kipa olarak 2016’da 165 binden fazla insanın hayatına dokunma şansına sahip olmak bize tarifsiz bir mutluluk verdi.” dedi.

Kaynak: perakende.org

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum