Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Generali Sigorta’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel gündem masaya yatırıldı

1520606063_331B0039.jpg

Generali Sigorta çalışanları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde CEO önderliğinde gerçekleşen buluşmada şirketin Çeşitlilik ve Dahiliyet politikasını konuştu.

Türkiye’de 150 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren, sunduğu ürün ve hizmetlerle sektöründe farklılık yaratan Generali Sigorta çalışanları, Generali Grubunun kilit başarı unsuru olarak gördüğü “Çeşitlilik ve Dahil Etme” politikası kapsamında gerçekleşen Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde CEO’ları ile buluştu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde aynı anda tüm dünyadaki Generali Grup şirketlerinde CEO’lar çalışanlarıyla buluşarak düzenlediği “Meet the CEO – CEO ile Görüşme – #BeBoldForInclusion” adlı etkinlikte, Generali CEO’su Maurizio Pescarini Dünya Kadınlar Gününü kutlarken Generali Grubun “Çeşitlilik ve Dahiliyet” politikası ve uygulamalarını çalışanlarla yüzyüze konuştu. Buluşmada Generali Grubun, cinsiyet eşitliği, jenerasyon farklılıklarını, kültür çeşitliliği ve engelleri olan çalışanları öncellik aldığı Çeşitlilik ve Dahil Etme Politikası kapsamında oluşturulmuş hem global hem de lokal aksiyon planlarından bahsedildi.

Generali Sigorta’nın “Bildiğin Gibi Değil” sloganıyla yenilemeye başladığı çalışma ortamı, Çeşitlilik ve Dahiliyet politikası, kapsamında çalışanlara kişisel farklılıklarının desteklendiği bir ortamda çalışma fırsatını beraberinde getiriyor. Yakın zamanda 185 çalışanıyla birlikte, yenilikçi ve yeniden tasarlanan ofis konseptine geçen Generali’nin yeni çalışma ortamında Generali çalışanları, özel hayat iş hayatı dengesini destekleyen esnek programlardan yararlanacak. Generali çalışanları sunulan yeni esnek çalışma imkanları birlikte, haftada bir gün esnek çalışma yeri ile istedikleri lokasyondan çalışabiliyor, ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre esnek çalışma saatini seçebiliyor, özellikle kadın çalışanların özel hayatlarını destekleyen özel izinlerden faydalanabiliyor.

Buluşmayla ilgili bilgi veren Generali CEO’su Maurizio Pescarini: “Generali Grup olarak çeşitlilik ve kapsayıcılığı, teşvik edilip desteklenmesi gereken, değerler olarak görüyoruz. Generali açısından, “çeşitlilik” görünür yahut görünmeyen dini inançlar, cinsel yönelim, değerler, tercihler, eğitim gibi nitelikteki farkların anlaşılması, tanınıp takdir edilmesi ve bunlara değer verilmesidir. “Dahiliyet” ise Generali bünyesindeki herkesin, tüm farklılıkların dahil edilerek çalışanlarımızın kendi potansiyellerinin tamamına ulaşmaları doğrultusunda teşvik edilmeleri anlamına gelmektedir. Bizler farklılıklarımızın bizi daha güçlü kıldığını düşünüyoruz, bu özel günde hem bunun önemini ve Grubumuzun politikasını vurgulayıp hem de Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.” dedi.

Generali Hakkında:

Generali Grubu, 2015 yılında74 milyar Euro toplam prim geliriyle dünyanın önde gelen sigorta şirketidir. Dünya çapında 55 bin çalışanıyla, 60’dan fazla ülkede 72 milyon müşteriye hizmet vermektedir. Grup, Batı Avrupa pazarında lider pozisyonunu korurken Orta ve Doğu Avrupa ile Asya’da değerini gün geçtikçe yükseltmektedir. Grup, MIT’nin (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) dünyanın en akıllı 50 şirketi araştırmasında, müşterilerine sunduğu veri analitiğine dayanan yenilikçi sigorta çözümleri ile sigortacılık sektöründen listeye giren tek şirkettir. Generali Sigorta A.Ş. ise 150 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu