Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor

toyota-turkiyenin-hibrit-hedefi_bd43d9c.jpg

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2017-2018 eğitim-öğretim sezonuyla birlikte faaliyetlerine hız verdi.

Toyota açıklamasına göre, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, toplumun ihtiyaçlarını göz önüne alarak gerçekleştirdiği eğitim, çevre ve trafik konularındaki sosyal sorumluluk faaliyetleriyle öğrencileri bilinçlendirmek ve gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Sosyal sorumluluk çalışmalarını ana faaliyet konularından biri olarak kabul eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye yatırımlarla ülke ekonomisinde büyümeyi desteklerken, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversitelerde gerçekleştirdiği aktivitelerle de öğrencinin bilinçlenmesine ve gelişimine katkı sağlıyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2017-2018 eğitim-öğretim sezonuyla birlikte faaliyetlerine hız verdi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, kurulduğu günden beri ön planda tuttuğu çevre duyarlılığını, toplumun geneline yaymak adına ilkokul öğrencilerine yönelik çevre turu aktivitesi düzenliyor.

Aktivite kapsamında fabrika gezisi yapan çocuklar çevreye duyarlı bir üretim sürecini yerinde incelerken, atık su arıtma tesisindeki sistemleri inceleme fırsatı buluyor. Ayrıca atık ayrıştırma oyunuyla öğrencilerin geri dönüşümün önemini kavrayıp çevre duyarlılıklarını geliştirmeleri sağlanan “Çevre Turu” projesine bugüne kadar 5 bin 700 öğrencinin katılımı sağlandı. Yeni eğitim-öğretim sezonunda ise bin 300 öğrenciyle birlikte toplamda 7 bin öğrenciye ulaşması hedefleniyor.

 

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum