Egea, ilk yarının en çok satan otomobili oldu

en-cok-satan-egea.jpg

Fiat Egea, ocak-haziran döneminde ulaştığı toplam 20 bin 52 adetlik satış rakamıyla bu yılın ilk altı ayında Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli oldu.

Ocak-haziran döneminde toplam 20 bin 52 adetlik satış rakamına ulaşan Egea ailesinin aynı dönemdeki amiral gemisi 17 bin 709 adetlik satış ile Egea Sedan oldu.

3 ayrı karoser, 5 ayrı donanım seviyesi, 2 ayrı otomatik şanzıman seçeneği, 2’si turbo dizel motor olmak üzere toplam 4 motor seçeneğine sahip olan Fiat Egea, 57 bin 900 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla satın alınabiliyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, Fiat markasının pazar payını, yılın ilk altı aylık döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yükselttiğine dikkati çekerek, “Yeni ürünlerimiz ve bayi teşkilatımızın gücüyle her geçen gün daha çok müşteriye ulaşıyor, sektördeki konumumuzu güçlendiriyoruz. Otomobil pazarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 10’luk bir daralma yaşanmasına rağmen Fiat markası olarak otomobil satışlarımızı yüzde 16 artırdık. Bu başarımızda Egea’nın çok önemli bir payı var.” dedi.

“Satılan araçlarımızın yüzde 93’ü yerli üretim”

Fiat Egea’nın, 2015 yılı Kasım ayında pazara sunulduğundan bu yana toplamda 64 bin adede yakın müşteri tarafından tercih edildiğini bildiren Aytaç, şunları kaydetti:

“2017 yılının ilk altı ayında otomobil ve hafif ticari araçlar toplamında yaklaşık 49 bin araç satışı gerçekleştirerek toplam pazar payımızı yüzde 12,1’e yükselttik. Satışını gerçekleştirdiğimiz araçların yüzde 93’ü yerli üretim. Satışlarımızdaki yerli üretim payı itibariyle sektörde lider konumda olmaktan ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Fiat Egea 2016 yılında 38 binden adetlik satış ile Türkiye’de yılın en çok satan otomobili olmuştu. Şimdi, 2017 yılının ilk yarısında da Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olmasından dolayı mutlu ve gururluyuz.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum