Erdoğan: Hiçbir siyasi, ideolojik mülahaza kardeşliğimizden daha önemli değil

1043049852_0-0-1201-650_1000x0_80_0_1_d483bc826c54f03d6e963089004a643f.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Şırnak 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

  • ​Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan ‘Gönül siyaseti yapıyorum’ diyenler, sufleyi milletten değil başka yerlerden alıyor.
  • Hiçbir siyasi, ideolojik, sosyal, kültürel, ekonomik mülahaza, birlik beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha önemli, daha hayati değildir.
  • Her kim milletimizi bölmeye, ülkemizi parçalamaya, devletimizi yıkmaya yönelik söylem, eylem ve tavır içindeyse bilin ki hepimizin en büyük düşmanıdır. Canı yanan biziz, kanı dökülen biziz, evlat acısı çeken biziz ama kazanan başkaları. Böyle bir çarpıklığa nasıl göz yumabiliriz?
  • Dağda terörist olarak gezenin de şehirde siyasetçi sıfatıyla dolaşanın da medyada aydın sıfatıyla kalem sallayanın da hiçbirinin ne Şırnak için ne Türkiye için bir hayali vardır. Hepsi de iplerinin bağlı olduğu yerler nereye gidiyorsa oraya giderler.
  • Ölenin de öldürenin de bu toprakların insanları olduğu yerde, kazananlar başka coğrafyadan çıkıyorsa hep birlikte durup düşünmemiz lazım.
  • (Ermenistan- Azerbaycan arasındaki çatışmalar)Ne deniyor? MİNSK üçlüsü; ABD, Rusya ve Fransa… Bunlar Ermenistan’ın yanında yer aldılar. Ermenistan’a her türlü silah desteğini veriyorlar. Şu anda Azeri kardeşlerimiz Ermenilere karşı ciddi bir mücadelenin içerisindeler. Azerbaycan’ın Ermeni işgali altındaki topraklarını kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar. Rusya, ABD ve Fransa, Azeri kardeşlerimizin topraklarını kendilerine vermediler. Rabbim yardımcılar olsun. İnanıyorum ki bu toprakları Ermenilerden kurtaracaklar. Bu gece ateşkes ilan edildi, Ermeniler yeniden bozdu. Tekrar saldırmaya başladılar. Batı ses çıkarıyor mu? Türkiye ses çıkardığı zaman ‘Türkiye durmuyor’ diyorlar. Biz hakkın yanında yer alacağız.
  • Sakarya gaz sahasındaki Tuna-1 kuyusunda keşfettiğimiz 405 milyar metreküplük doğal gaz ülkemizin ihtiyacını yıllarca karşılayacak büyüklüktedir.
Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum