Müslüm Gürses’in eşinden ‘Müslüm’ filmi açıklaması

59042_814x458.jpg

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, bugüne kadar yaklaşık 4.5 milyon kişi tarafından izlenen filmle ilgili ” Mustafa Uslu’dan bir kuruş almadım, vermek de zorunda değil” dedi.

Bugün Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfa programına Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur konuk oldu. ‘Müslüm’ filminden hiçbir gelir sağlamadığı iddia edilen Nur, merak edilen konuya açıklık getirdi. ‘Ben bu hikâyeyi başka bir yapımcıya devrettim. Başka biri ile anlaşma yaptım, 300 bin lira karşılığında hakları devrettim’ diyen Muhterem Nur, şunları söyledi;

Bu konu o kadar uzun bir konu oldu ki anlatamam. Benim bu filmden hak talep etmem doğru değil. Ben bu hikâyeyi başka bir yapımcıya devrettim. Başka biri ile anlaşma yaptım, 300 bin lira karşılığında hakları devrettim.

O anlaşma da şöyleydi; Paranın yarısı imzayı atınca, devamı da iş bitince alacaktım. O paradan da hayır gelmedi. İlk aldığım parayı yanımda çalışanlara verdim hiçbir hayrını görmedim.

Müslüm filmden para almadım ben, Mustafa Uslu ile anlaşma yapmadım çünkü. Herkes bu para üzerinde duruyor nedense. O filmi ilk devrettim kişi de yapabilirdi ama Mustafa Bey aldı bunu film yaptı. İlk senaryoyu ben beğenmemiştim, Mustafa Bey’e söyledim o da sağ olsun düzeltti. Şimdi birebir oldu hayatı.

Mustafa Bey’in neden bu kadar üzerine gidiliyor anlamıyorum. Bir kardeşim, bir evladım gibi görüyorum. İsterse verir para, verirse de onun bir jesti olur.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum