Kadın korosundan örnek dayanışma

kadin-korosundan-ornek-dayanisma-417102-5.jpg

Bursa’da hiç bir müzik eğitimi almayan 32-78 yaşlarındaki 175 kadının bir araya gelmesiyle kurulan, tüm masraflarını kendileri karşılayan ve elde ettikleri gelirleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında, şiddete uğrayan kadınlara ve kız öğrencilere burs olarak aktaran Nilüfer Kadın Korosu, dernek olmaları nedeniyle verdikleri konserde ayakta alkışlandı.

Gelir, kız çocuklarına ve kadınlara gidiyor

Dernek çatısı altında kurumsallaşmaya doğru en önemli adımı 2017’de atan koro, kısa adı Nilüfer Kadın Korosu Derneği olmak üzere kütüğe işlendi. Derneğin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Koro Şefliğini Dr. Aysel Gürel yürütüyor. Koro dernek olarak ilk konserini Bursa’da Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Osmangazi Salonu’nda verdi. Görsel şölene dönüşen konserin ilk bölümünde 5, ikinci bölümde ise 2 kostüm değiştirerek rengârenk bir gösteri sunan koroyu yüzlerce kişi izledi. Kadın Korosu, konserden elde edilen gelirleri şiddete uğrayan kadınlara, hasta çocukların tedavilerine, okul ve yurt inşaatları ile kız çocuklarının evlendirilmemesi için yapılan projelere harcıyor. Koro yurt dışından da birçok davet aldı.

Psikolog Canan Şahin bale gösterisiyle alkış toplarken, İrem İdeal ise Kırım Tatarlarının ünlü oyunu ‘Tım Tım’ dansını sergiledi. Tülay-Şenol Kahraman çiftinin tango gösterisi ise tek kelimeyle müthişti. Konserin açılışı ‘Erik Dalı’ oyunuyla yapıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum