İsveç’te ilk erkeksiz müzik festivali yapılacak

577a726d18c7735f30d7918d.jpg

İsveç, festivallerde yaşanan cinsel saldırılara duyarsız kalmadı. Bir radyo spikerinin önerisi karşılık buldu ve ‘bütün erkekler doğru düzgün davranana kadar’ erkeklerin alınmayacağı bir festival yapılmasına karar verildi.

İsveç’te son dönemde bazı festivallerde yaşanan cinsel tacizler, gelecek yıl ülkenin ilk erkek seyircilerin alınmayacağı bir rock festivali düzenlenmesine sebep oldu. İsmi henüz belli olmayan festival gelecek yıl düzenlenecek.

BBC Türkçe’nin haberine göre cumartesi günü, İsveç’in en büyük rock müzik festivali olan Bravalla’da dört tecavüz ve 23 cinsel taciz şikayetinde bulunuldu. Bunun üzerine festivalin gelecek yıl yapılmayacağı açıklandı.

Haberlerin ardından radyo spikeri ve komedyen Emma Knyckare Twitter üzerinden, “Bütün erkekler doğru düzgün davranmayı öğrenene kadar, sadece erkek olmayanların kabul edildiği bir festival düzenlemeye ne dersiniz?” demişti.

Fikrin destek bulması üzerine, Knyckare Instagram’dan, “İsveç’in ilk erkeksiz rock müzik festivali gelecek yaz düzenlenecek” duyurusunu yapmış ve yakın zamanda organizatörlerle bir araya geleceğini açıklamıştı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum