Eylül Öztürk: Bir çocuk daha istiyorum

1558165171821-f.jpg

İki ay önce oğlu Alex’i kucağına alan Eylül Öztürk, “Ara vermeden bir çocuk daha istiyorum. Bu bir döngü sonuçta, ikisi bir arada büyüsün” dedi.

Kanal D’de cumartesi saat 08:45’te ekrana gelen ‘Eylül Öztürk ile Hey Anne’ programıyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Öztürk, sosyal medya fenomeni anne olduktan sonra değişen hayatını ve projelerini Milliyet’ten Senem Aydın’a anlattı. Öztürk’ün açıklamlarından satır başları şöyle:

Anne olmayı siz de yeni yeni tecrübe ediyorsunuz. Nasıl gidiyor? 

Acayip güzel bir duyguymuş. ‘Niye bu kadar beklemişim?’ diye düşünüyorum. Anne olduktan sonra daha farklı bir boyuta geçtiğimi hissettim. Daha sağduyulu oldum. Empati yeteneğimin arttı. Hamileliğim boyunca öyle çok yüksek bir annelik duygusu hissetmedim ama doğduktan sonra içgüdü bu zannedersem, bambaşka şeyler yaşadım. Alex ile beraber büyüyorum, oğlumla gezerek büyüyoruz. Allah isteyen herkese nasip etsin.

Röportajdan önce “Ara vermeden bir çocuk daha istiyorum” dediniz…

Evet ara vermeden bir çocuk daha istiyorum. Bu bir döngü sonuçta, ikisi bir arada büyüsün…

Ev ve iş arasındaki dengeyi kurmak zor olmuyor mu?

Kayınvalidem, annem, eşim hepsi yardım ediyorlar, bir yardımcımız da var. Bir de işe gittiğim zaman, çocuğumu götürmemezlik yapmıyorum, Alex her yerde benimle… Doğduğu ilk günden beri, sürekli fıldır fıldır benimle geziyor. Sadece fazladan bir bebek arabası ve bebek çantası taşımamız gerekiyor, onun dışında bir sıkıntı yok.

Bu ara herkes influencer olmaya yöneliyor. Sizce bu iş nereye doğru gider? 

Bu, “Hadi ben influencer olayım” deyip, yapılabilecek bir şey değil. Herkesin iştahını kabartan bir sektör haline geldi, kolay para gibi düşünüyorlar. Halbuki, elde edilen başarıyı sürdürmeniz gerekiyor bir yandan. Ben yaklaşık 5-6 yıldır sosyal medyanın içindeyim. Vine bitti, şu an Instagram var, YouTube devam ediyor. Her zaman biri bitecek, diğeri başlayacak. İnternet sonsuz bir mecra, önemli olan orada tutunabilmek

Sosyal medyadaki yorumları, eleştirileri kafaya takar mısınız? 

İster istemez takıyorsun, hepimiz insanız. Ben özellikle başkalarının fikirlerini önemseyen biriyim. Tabii eleştiri olarak kabul ettiğim şeyler var, bir de alt metni olmayan, boş hakaret edenler var. Onlar canımı çok sıkıyor, baş etmeye çalışıyorum.

Hatta zaman zaman, “Kenan bir an önce artık bu sosyal medya hesaplarımızı da kapatalım, alalım çocuğumuzu gidelim bir yerlere, tarlada bir şeyler ekelim biçelim” diyorum. Ama bir yandan da gelir kapımız işte…

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum