Cem Yılmaz: Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır

1557992231209-cem-yilmaz.jpg

Tuhaf Dergi’den Özlem Gürses’e konuşan komedyen Cem Yılmaz, “Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır” dedi. 

Başarı denen şey, insanı gerçek hayattan uzaklaştıran bir olgu olarak kafamda kodlanmış durumda. Başarı meselesi ‘yolun tamamlandığı‘ hissini veriyor. Mesela başarı grafiği, hep yukarıya giden bir çizgi halinde gösterilmiştirÇok zehirli bir durum” ifadelerini kullanan Yılmaz, B-başarısızlık ile ilgili olarak da şunları kaydetti:

Evliliğimi sürdüremedim. Eski eşimle bunu konuştuk, kendisi de belki öyle hissediyordur, boşanma bende bir başarısızlık hissi uyandırdı. Herkes için ortak bir şey sanırım, kuzenim de boşandı mesela, çok benzer duygular: ‘Ben neleri yaptım hayatta bir bunu başaramadım…’ Bir çocuğa bakamadık karı-koca.”

Öte yandan Yılmaz çocukluğunda müzisyen olmayı çok istediğini fakat başarısız olduğunu söyledi. 

Mayıs ayında okuyucularının karşısına Cem Yılmaz kapağı ve dosyası ile çıkan Tuhaf Dergi’de ünlü komedyeni yakın dostları kendi kelimeleriyle anlatıyor. Oyuncu Uğur YücelCem Yılmaz’ın sahneye çıktığı ilk geceyi, yazar Can Yılmaz da ünlü komedyen ile kardeşlik ilişkilerini anlatıyor.

İftarlık Gazoz filminde beraber çalıştığı Yönetmen Yüksel Aksu, oyuncular Zafer Algöz, Zerrin Tekindor ve Nil Karaibrahimgil Yılmaz’ı anlattı. G.O.R.A, A.R.O.G, Arif V 216, Pek Yakında, Karakomik Filmler ve Yahşi Batı filmlerinde Yılmaz ile beraber çalışan Oyuncu Ozan Güven de Yılmaz’la ilgili düşüncelerini paylaştı.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum