“Ara Güler’in en büyük hayaliydi, fakat ömrü yetmedi”

52723_600x395.jpg

Yoğun ilgi gören sohbette sevenleri Ara Güler ile ilgili anılarını anlattı. Sohbete konuşmacı olarak katılan Ara Güler’in asistanı Fatih Aslan, “Ara Güler kendi binasının müze olmasını çok istiyordu fakat ömrü yetmedi” dedi.

Kafe Akademi’de her Çarşamba günü düzenlenen “Akademi Beyoğlu Kültür ve Sanat Sohbetleri” Fotoğraf Sanatı Derneği (FOTOGEN) Başkanı İbrahim Göksungur moderatörlüğünde düzenlendi.

Sohbet programına, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, fotoğraf sanatçısı Aramis Kalay, fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, Ara Güler’in asistanı Fatih Aslan ve çok sayıda Ara Güler seveni katıldı. Akademi Beyoğlu’nda ayrıca Güler’in 25 fotoğrafının yer aldığı bir sergi açıldı.

Ara Güler’in çocukluğundan itibaren yaşadığı Beyoğlu’ndaki binasının Fotoğraf Müzesi olmasını çok istediğini belirten Fatih Aslan, “Ara Güler kendi binasının müze olmasını çok istiyordu fakat ömrü yetmedi. 4 yaşından beri o binadaydı. Gençliği, delikanlılığı orada geçmişti. O binada bir ruh vardı, Ara Güler’in kokusu, dokusu her şey vardı orada” dedi.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum